Narodila se jako Věra Ficková českému otci a matce, která pocházela z Namibie. V tu dobu její rodina žila v Kapském Městě v Jihoafrické republice. Jako dospívající dívka se ale s rodiči a několika sourozenci přestěhovala zpět do Česka. 

Vždy byla velmi ambiciózní a když chtěla něčeho dosáhnout, vypracovala si konkrétní cíl, který jí měl pomoci se jejímu snu přiblížit. Když ji proto v Praze nechtěli přijmout na střední školu z důvodu nedostatečných znalostí češtiny, nenechala se tím odradit. 

Našla si práci v módním butiku a začala si šetřit na školné, díky kterému by mohla studovat na mezinárodní střední škole. To se jí nakonec podařilo. Po maturitě si uvědomila, že ze všeho nejvíce si přeje stát zpěvačkou. Již jako teenagerka zpívala v kostelním sboru a hrála na klavír. 

Z kostelního sboru na pódium s Darou Rolins

Začala vystupovat nejprve v klubech, ale protože měla talent, všímalo si jí více a více umělců. Vokály a doprovodné party tak zpívala například se zpěvačkou Darou Rolins. Jen za rok později, tedy v roce 2003, již vydávala svůj první singl. Byl to ale teprve singl druhý, cover verze písně Hotel California, který ji dostal na přední příčky hitparád. 

Spolupracovala od té doby s řadou slavných umělců, nazpívala jednu z písní pro počítačovou hru The Sims 2: Nightlife a vydala několik sólových desek. To ale nebylo jediné, čemu se věnovala. 

Společně s Leošem Marešem a Patrikem Hezuckým nějakou dobu moderovala Ranní show na Evropě 2. Její bezchybnou češtinu s roztomilým přízvukem si tehdy posluchači zamilovali. Populární bylo také její komické alterego Ivanana, jehož jménem natáčela zábavná videa na internet. V těch parodovala bývalou první dámu USA Ivanku Trump. 

Měla dobré srdce a pomáhala potřebným

Věnovala se ale také charitě, a to ve spolupráci s organizací Velvet Smile, která se zaměřovala především na pomoc zdravotně handicapovaným dětem. Kromě toho byla vášnivou milovnicí běhání, ve kterém byla natolik dobrá, že si zaběhla i mnohé závody. 

Victoria se provdala za britského podnikatele Davida Thomase Blytha, který se zabýval ropným průmyslem. V roce 2009 se páru narodilo jejich první dítě, syn David. Rodina ale žila řadu let odděleně, protože Blyth často cestoval do zahraničí kvůli práci. 

V roce 2019 se ale zpěvačka rozhodla i s dětmi, které měli nakonec celkem tři, přestěhovat za svým mužem do Turecka, kde plánoval rozjet byznys. Ona mu měla s podnikáním pomáhat. 

Na nový život v Turecku se těšila

“V lednu se budeme s dětmi stěhovat do Turecka. Manžel tam rozjíždí firmu a já mu s tím budu pomáhat. Mrzí mě, že opouštím Česko, mám to tady ráda. Ale zároveň se strašně těším, že brzy budeme všichni pohromadě,” uvedla tehdy pro iDNES.cz.

“Děti jsou zvyklé s námi odmalička cestovat, takže nové prostředí snad nebude problém. Spíš se děsím toho, že se budu muset naučit turecky. Panebože, další jazyk! Ale když jsem zvládla češtinu, tak dám snad i turečtinu,” řekla tehdy se smíchem. 

Její životní příběh ale bohužel tragédií. Dne 11. června byla ve svém domě zastřelena, s největší pravděpodobností rukou svého muže. Ten následně spáchal sebevraždu. Příčinou krvavého incidentu měla být vyhrocená manželská rozepře. Její sestra naznačila, že ne vše je tak, jak uvádějí turecká média.

Související články