Čtyřicetiletá Victoria Velvet, vlastním jménem Vera Blyth, zemřela 11. června za velmi smutných okolností. V rodinné vile ji údajně měl zastřelit její manžel - podnikatel David Thomas Blyth, za kterým se před několika lety přistěhovala do turecké Ankary. 

V tu dobu měla dvojice dvě děti, jejich nejmladší potomek přišel na svět již v zahraničí. Rodina totiž kvůli zaměstnání otce dlouhou dobu žila odděleně. Blyth podnikal v ropném průmyslu a z pracovních důvodů často měnil bydliště.

Co se v osudný večer stalo, je dosud předmětem vyšetřování. Podle výpovědi čtrnáctiletého Davida, nejstaršího syna páru, se jeho rodiče měli pohádat kvůli nespecifikovaným sms zprávám v mobilním telefonu zpěvačky. 

Tři děti zůstaly bez rodičů

Následně prý Blyth nejprve zastřelil svou choť a poté obrátil zbraň proti sobě. Dospívající chlapec měl poté přivolat pomoc, nicméně záchranné složky již ani jednomu z dvojice nedokázaly pomoci. 

Po manželích zůstaly tři osiřelé děti. Kromě čtrnáctiletého Davida pár vychovával ještě desetiletou Anabelle a teprve čtyřletého Zacharyho, který se v zahraničí narodil a v Česku nikdy nežil. 

Pravděpodobně si tak nyní budou všichni muset zvykat na nové prostředí. Podle tureckých médií si totiž všechny tři děti převzali do péče příbuzní zemřelé Victorie, kteří již do Turecka přicestovali, aby vyřídili nezbytné úkony spojené hlavně s převozem těla do vlasti. 

Rodina je nyní v Turecku

Po pitvě bylo prý tělo Davida Thomase Blythe již převezeno do jeho rodné země, kterou je Velká Británie, zatímco tělo Victorie Velvet i nadále zůstává v tamějším ústavu soudního lékařství. 

Jak se vyjádřila pro média Victoriina sestra Alexandra Heichenwalderová, pro celou rodinu je to nyní velice těžká situace, se kterou se budou muset vyrovnávat. Není to navíc jediná ztráta, kterou v poslední době prošli. 

V roce 2022 totiž podlehl onemocnění koronavirem otec Victorie. Zpěvačka se tehdy na čas vrátila do Česka, jakmile se dozvěděla, že milovaný tatínek na tom po zdravotní stránce není vůbec dobře. Bohužel ale jeho příběh neměl šťastný konec. 

Již druhá velká ztráta v posledních letech

“S velkým zármutkem v srdci píšu, že nás tatínek George Ficek, nebo jak si ho všichni pamatuji (pan profesor historie, on totiž opravdu všechno věděl) nám navěky odešel. Mám zlomené srdce a naše rodina už nebude nikdy stejná. Ale táta bude žít dál v našich srdcích. Snažím se všechno pochopit a zpracovat všechny emoce,” uvedla tehdy zarmoucená umělkyně. 

Nyní tak budou její blízcí truchlit znovu. Budou ale muset napnout všechny síly, aby tu dokázali být pro děti po zesnulé. Na ty bude pochopitelně potřeba myslet především. 

Vzhledem k tomu, že oba rodiče jsou po smrti a z některých zdrojů se zdá, že se Victoria plánovala s potomky vrátit do Česka, je velmi pravděpodobné, že se malí sirotci dostanou do péče babičky, případně tety Alexandry Heichenwalderové.

Související články