V neděli 7. března odvysílala televizní stanice CBS vůbec první rozhovor prince Harryho a vévodkyně Meghan od doby, kdy opustili Velkou Británii a vzdali se svých královských povinností. Ještě před jeho uvedením se však začaly šířit i další zprávy. Deník The Times totiž zveřejnil oznámení o nevhodném chování Meghan k personálu Kensingtonského paláce.

Šikanátorka Meghan?

Podle stížnosti uveřejněné na webu The Times se měla Meghan ke svému personálu chovat naprosto otřesně. Jedna z jejích asistentek se měla dle webu South China Morning Post rozplakat, zatímco jiná se během konverzace s vévodkyní doslova třásla strachy. Nakonec obě asistentky daly výpověď.

Vévodkyně Meghan veškerá obvinění odmítá. S manželem je považují za „vypočítavou kampaň založenou na nepravdivých a ubližujících informacích“. Vyplývá to z jejich výpovědi pro deník The Times. Poukazují tak na fakt, že se stížnost náhle objevila jen několik málo dní před uvedením jejich velkého rozhovoru.

Záležitost prověří Buckinghamský palác

Zpráva o údajném hrubém chování k zaměstnancům neunikla pochopitelně ani pozornosti samotné královny. „Jsme značně znepokojeni obviněními v novinách The Times, která vznesli bývalí zaměstnanci vévody a vévodkyně ze Sussexu. Náš personální tým prozkoumá veškeré okolnosti související s těmito zprávami,“ uvedl Buckinghamský palác ve svém prohlášení.

„Zaměstnanci, kteří v té době byli ve službě, i ti, kteří nadále pro královskou rodinu nepracují, budou pozváni k výpovědi. Královna nebude tolerovat žádnou šikanu či obtěžování na pracovišti,“ stojí ještě v prohlášení.

Harry a Meghan poprvé otevřeně

Manželé se v neděli 7. března společně objevili v rozhovoru s Oprah, který odvysílala televizní stanice CBS. Jednalo se o jejich vůbec první oficiální rozhovor od doby, kdy se dobrovolně vzdali královských povinností a přestěhovali se do Spojených států. Očekávalo se, že manželé odhalí důvody, které je k tak velkému kroku vedly.

Z ukázek z interview je patrné, že jedním z klíčových faktorů jejich odchodu byl tlak britských médií. „Nedokážu si představit, jaké to muselo být pro mou matku, když si tímhle vším musela projít a byla na to úplně sama,“ říká Harry v traileru.