Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Meghan Markle zveřejnila, že v létě potratila. Chce tím pomoci ostatním ženám

Meghan Markle
Meghan Markle
Zdroj: profimedia.cz

Vévodkyně Meghan Markle se podělila o hluboce zarmucující zprávu. V červenci letošního roku totiž přišla o miminko. Uvedla to pro americký list The New York Times s tím, že svým přiznáním chce pomoci dalším lidem, kteří si něčím takovým prošli. 

Spekulací o dalším potomkovi vévodkyně Meghan a prince Harryho se od narození jejich prvního syna Archieho objevovalo mnoho. Nyní se však Meghan rozhodla se světem sdílet informaci, která rozhodně není radostná. Slavný pár totiž v červenci letošního roku přišel o miminko.

„Bylo to červencové ráno, které začalo stejně jako kterýkoliv jiný den: uděláte snídani, nakrmíte psy, vezmete si vitaminy, najdete tu ztracenou ponožku. Zvednete ze země pastelku, která se zakutálela pod stůl. Než jsem syna zvedla z postýlky, dala jsem si vlasy do ohonu. Poté, co jsem mu vyměnila plenky, jsem pocítila ostrou křeč,” nechala se vévodkyně slyšet pro deník The New York Times.

Princ Harry ani jeho žena nebudou podle dohody s královskou rodinou nadále užívat titulu královská výsost.

„Skácela jsem se k zemi s ním v náručí, broukala jsem ukolébavku, abych nás oba uklidnila, veselá melodie ostře kontrastovala s mým pocitem, že něco není v pořádku. Tiskla jsem k sobě své prvorozené dítě a věděla jsem, že přicházím o druhé,” pokračovala ještě Meghan.

„O několik hodin později jsem ležela na nemocniční posteli a držela manžela za ruku. Cítila jsem horkost jeho dlaně a políbila ho na klouby ruky, mokré od našich slz. Zírala jsem na studené bílé stěny kolem sebe a oči se mi opět plnily slzami. Snažila jsem se představit si, jaké by to bylo, kdybychom se uzdravili,” píše se ve zveřejněném článku s titulkem „Ztráty, které sdílíme”.

Vévodkyně Meghan a princ Harry

Vévodkyně Meghan se rozhodla svou devastující zkušenost sdílet s ostatními, aby pomohla těm, kteří si prošli stejným zážitkem. „Ztratit dítě znamená téměř nesnesitelný smutek, který zažívá mnoho lidí, ale o kterém mluví jen málokdo. V bolesti naší ztráty jsme s manželem zjistili, že v místnosti se stovkou žen bude deset až dvacet, které potratily,” napsala.

Článek je v rozporu s protokolem královské rodiny, která nikdy veřejně nemluvila o intimních záležitostech týkajících se jejich vztahů. Podle agentury Reuters označil Buckinghamský palác obsah článku za „hluboce intimní záležitost” a nebude jej komentovat. Princ Harry však údajně před zveřejněním článku mluvil o jeho vydání s královnou Alžbětou II.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky