Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Meghan se chystá používat nové příjmení a vrátit se k herectví

vévodkyně Meghan
vévodkyně Meghan
Zdroj: Profimedia
vévodkyně Meghan

Před pár měsíci Meghan s Harrym oznámili, že se vzdávají svých královských rolí a chtějí pracovat. Nyní už tedy nebudou vévodkyní a vévodou ze Sussexu, ale obyčejnými občany. V životě pocítí tak výrazné změny od zapovězených královských úspor až po změnu příjmení.

Už nechtějí být součástí královské rodiny. Touží po svobodě a neomezených možnostech. I proto se princ Harry a vévodkyně Meghan odstěhovali do Kanady, kde začali nový život. V budoucnu dokonce začnou užívat i jiné příjmení, jelikož jim žádný titul nenáleží.

Meghan se dříve jmenovala příjmením Markle. Dívčího přízviska se však musela vzdát. Stala se zkrátka vévodkyní se Sussexu. O titul teď přijde nejen ona, ale i samotný princ. Oslovení Její/Jeho královská výsost jim však zůstává. Používat je však nebudou.

Nový život

"Důvodem je, že monarchie musí být velmi opatrná, aby neexistovaly náznaky toho, že by jim lidé vypláceli peníze nebo že by byli spojení s monarchií," vysvětlila královská expertka Victoria Arbiter portálu Today.

V řešení je nové příjmení. Jedno z možných zní Mountbatten-Windsor. Dočtete se to na oficiálních stránkách britské královské rodiny. Další možností je pak příjmení Wales nebo Sussex. Po dobrovolném odloučení od královské rodiny už jim nenáleží ani finance.

Meghan to může brát jako příležitost, jak se vrátit do filmové branže. Kariéru totiž přerušila de facto na začátku. Když už ji konečně proslavil seriál kravaťáci, musela se slávy vzdát kvůli vztahu s milovaným princem. Teď už se ale věci mají jinak.

Meghan se kupí kšefty. Podle zahraničních médií si domlouvá dabing i účinkování v reality show. Je to prý přesně to, po čem vždycky toužila. Veřejnost ji obviňuje z toho, že ona stojí za jejich odchodem z britské královské rodiny. Samotný Harry by neměl odvahu to udělat.

Návrat do filmové branže

„Máme v úmyslu vzdát se role 'předních' členů královské rodiny a pracovat, abychom se stali finančně nezávislými, zatímco budeme nadále plně podporovat Její Veličenstvo královnu," napsali před časem společně na svůj Instagram.

„K rozhodnutí jsme dospěli po mnoha měsících úvah,“ dodali. Poté se odstěhovali do Kanady, kde budují nové hnízdečko lásky. Tam je Meghan údajně spokojená. Syna však chce vychovávat tak, aby si vážil královské tradice, do které se narodil.

Vévodkyně už nemá právo na své stávající příjmení

Zanedlouho poté se vyjádřila šokovaná královna, která neměla o ničem ani tušení. „Moje rodina a já naprosto podporujeme touhu Harryho a Meghan vybudovat si nový život jakožto mladá rodina. Ačkoli bychom preferovali, kdyby zůstali plnohodnotnými funkčními členy královské rodiny, respektujeme a chápeme jejich přání žít jako rodina nezávisleji a přitom zůstat váženou součástí mojí rodiny,“ uvedla královna Alžběta.

„Harry a Meghan dali jasně najevo, že nechtějí být ve svých nových životech závislí na veřejných financích. Dohodlo se proto, že nastane přechodné období, během něhož… budou trávit čas v Kanadě a ve Spojeném království,“ dodala.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky