Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Meghan Markle se pustila do nebezpečného soudního sporu. Experti jí varují

Vévodkyně Meghan, Meghan Markle
Vévodkyně Meghan, Meghan Markle
Zdroj: Profimedia
Vévodkyně Meghan, Meghan Markle

Vévodkyně Meghan se snaží si za každou cenu chránit své soukromí, podle expertů se však v poslední době její snažení poněkud vymyká kontrole. Pokud v aktuálním soudním sporu neustoupí, její reputace by mohla utrpět ještě větší újmu.

V novém soudním sporu vévodkyně Meghan podnikla kroky v případu zveřejnění soukromého dopisu, který v době její svatby s princem Harrym zaslala svému otci. Ten se však rozhodl o dopis podělit s celým světem a bulvární web Daily Mail se chopil své příležitosti. Dopis určený pro otce, se kterým Meghan nemá tak úplně dobré vztahy, tak byl k přečtení pro celý svět.

Zatím to však vypadá, že v tomto soudním sporu Meghan neuspěje. Odborníci ji dokonce doporučují, aby se od sporu distancovala, neboť by jeho pokračováním mohla riskovat mnohem větší invazi do svého soukromí. Informoval o tom web express.co.uk.

Podle expertů by se už v soudních sporech neměla angažovat

„Zažila odhalení části svého soukromí a cítí se dostatečně silná na to, aby proti tomu mohla bojovat. Měla by si však uvědomit, že jí to může způsobit mnohem větší škody,” nechal se slyšet expert. „Čím více poukazuje na své právo chránit si soukromí, tím více se o její soukromí lidé zajímají. Hrozí jí Efekt Straisandové efekt,” přidává se další.

Efekt Straisandové je sociální fenomén, při němž pokus o skrytí či odebrání nějaké informace vede naopak k jejímu mnohem většímu rozšíření. Fenomén je pojmenován podle události z roku 2003, kdy se na internetu objevily fotografie domu herečky Barbry Straisand. Ta zažalovala fotografa pro porušení soukromí a požadovala stažení fotografií z internetu, čímž se však zájem o její dům naopak ještě zvětšil.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky