Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Chladná reakce Alžběty II. na Ztrátu Meghanina dítěte rozdělila Británii

Britská královská rodina
Britská královská rodina
Zdroj: profimedia.cz

Zpráva o prodělaném potratu vévodkyně Meghan Markle zaskočila celý svět a u všech vyvolala vlnu lítosti a podpory. Jen u britské královské rodiny byla reakce poněkud zvláštní. 

O tragické události se Meghan a princ Harry rozhodli veřejně mluvit proto, aby podpořili rodiny, které si prošly či procházejí tím samým. Zpráva o prodělaném potratu svět šokovala a na sociálních sítích se okamžitě začala objevovat milá slova celebrit i běžných uživatelů plná podpory, soucítění a solidarity. Spousta fanoušků však přemýšlela o tom, jak na situaci zareaguje sama britská královská rodina. 

V prohlášení pak říká, že Buckinghamský palác „podporuje“ rozhodnutí prince Harryho a Meghan Markle odstoupit od královského života, ale upřednostnila by, aby zůstali.

Bratr princezny Diany, hrabě Charles Spencer, byl však jediným členem monarchie, který se ke ztrátě miminka vyjádřil. „Nedokážu si představit bolest, kterou páry nad ztrátou svého dítěte pociťují. Je to nesmírně smutné,” nechal se slyšet v britské talk show, kde byl ve středu hostem. Buckinghamský palác reagoval velmi stroze. 

 Královna Alžběta II.

„Je to hluboce osobní záležitost, ke které se nebudeme vyjadřovat,” vzkázal Buckinghamský palác na žádost k reakci redakci deníku Mail Online. Královská komentátorka a televizní moderátorka Lisa Wilkinsonová není mlčením nijak překvapena. „Vyjádřil se i Dianin bratr. Kdyby Meghan byla nadále členkou královské rodiny, nebylo by jí umožněno podělit se se svou ztrátou a pomoci ženám a párům ve stejné situaci,” řekla Lisa podle Blesku.

Zároveň jde podle ní o hořkou připomínku toho, proč se Meghan a Harry rozhodli počátkem letošního roku vzdát svých královských povinností. 

Princ Harry a Meghan

Článek s názvem Ztráty vyšel v prestižních novinách The New York Times a Meghan se v něm otevřeně rozpovídala o momentu, který byl nejtěžší chvílí jejího života. To, že je něco špatně, zjistila, když zrovna měnila plenky malému Archiemu.

„Pocítila jsem náhlou ostrou křeč. Klesla jsem na zem, s Archiem v náručí, a broukala ukolébavku, abychom se oba uklidnili. Veselá melodie byla v ostrém kontrastu s mým pocitem, že něco není v pořádku. Věděla jsem, jak jsem tak svírala v náručí své prvorozené dítě, že ztrácím to druhé,” píše se v článku.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky