Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Soud Meghan Markle může ohrozit celou královskou rodinu, tvrdí experti

Meghan Markle
Meghan Markle
Zdroj: Profimedia

Meghan a prince Harryho čeká několik velmi těžkých dnů. Právníci vévodkyně se totiž chystají za soudcem, aby případ její žaloby na vydavatelství Associated Newspapers uzavřel v její prospěch souhrnným rozsudkem a nepředvolával další svědky. Pokud soud žádosti nevyhoví, může dojít k něčemu, čeho se prý britská královská rodina velmi obává. 

Již několik dlouhých měsíců se táhne soudní spor mezi vévodkyní Meghan a vydavatelstvím Associated Newspapers. Meghan vydavatelství žalovala kvůli tomu, že listy Daily Mail a Daily Mail Online zveřejnily přepis dopisu, který Meghan adresovala svému otci Thomasi Marklovi a v němž mu vyčítala, že nedorazil na její svatbu. 

Podle právníků tím došlo k silnému zásahu do Meghanina soukromí. S novou žádostí advokátů by mohl soud brzy dospět do svého konce. Ale také by mohlo dojít ke spuštění událostí, které nikomu z královské rodiny rozhodně nebudou příjemné, tvrdí experti. 

Meghan Markle Meghan Markle Zdroj: Profimedia.cz

Právníci se podle webu Expres s odkazem na list Sunday Times chystají za soudcem, aby případ uzavřel v Meghanin prospěch souhrnným rozsudkem. V případě nevyhovění takové žádosti by si mohl soud začít předvolávat svědky přímo z Buckinghamského paláce. 

Jak uvádí web Sunday Times, je více než možné, že by došlo k předvolání hned několika zaměstnanců Buckinghamského paláce, což by mohlo mít děsivé následky. „Došlo by k odhalení interních provozů paláce, pro celou královskou rodinu to bude hluboce nepohodlné,“ uvádí zdroj. Pro Meghan a Harryho je ale snad ještě děsivější, že by se mohli u soudu potkat s Thomasem Marklem.

Thomas Markle Thomas Markle Zdroj: Profimedia

Je více než jasné, že by šlo o neuvěřitelně nepříjemnou a choulostivou událost pro všechny zúčastněné. Thomas Markle totiž stojí přímo proti své dceři a jejímu manželovi. Je klíčovým svědkem obhajoby vydavatelství. 

„Ztratil jsem matku a nyní sleduji, jak se moje žena stává obětí stejných mocných sil,“ zastal se podle NationalPost.com princ Harry své manželky, když v roce 2019 oznámil, že Meghan žaluje vydavatelství Associated Newspapers za „bezohlednou kampaň“.

Princ Harry je zkrátka připraven bojovat za pověst své milované manželky, a to i za cenu toho, že celou britskou královskou rodinu vystaví značně nekomfortní situaci. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky