Princ Harry výroky adresovanými britské královské rodině svým příbuzným velmi ublížil. Přestože někteří oceňují jeho odvahu, jiní jeho praní špinavého prádla na veřejnosti odsuzují. Mnozí však spoléhali na to, že narození jeho dcery Lilibet, která přišla na svět 4. června, rozpadající se vztahy přece jen trochu zalepí. Na první pohled to ale vypadá poněkud jinak.

Jen pár slov

Ihned poté, co bylo v neděli v podvečer oznámeno, že se Harry a Meghan dočkali vytoužené holčičky, spousta lidí netrpělivě čekala na oficiální prohlášení Buckinghamského paláce. To bylo ale ve finále pro mnohé zklamáním. „Královna, princ z Walesu a vévodkyně z Cornwallu a vévoda a vévodkyně z Cambridge byli informováni a jsou potěšeni zprávou o narození dcery vévody a vévodkyně ze Sussexu,“ stojí stroze v prohlášení podle webu Harper’s Bazaar.

K radostné události se na svém Twitteru vyjádřil i sám otec Harryho, princ Charles, se svou manželkou. I ten ovšem slovy velmi šetřil. Je pravděpodobné, že se k osobnější gratulaci uchýlil v soukromí, jeho veřejné prohlášení však působí poněkud zvláštně. „Gratulujeme Harrymu, Meghan a Archiemu. Všem přejeme hodně zdraví v tomto speciálním čase,“ napsali manželé na sociální síť a příspěvek doplnili fotografií Meghan.

Jméno fanoušci trefili

Lilibet Diana Mountbatten-Windsor se narodila 4. června 2021 v nemocnici v Santa Barbaře. Uvedl tak tiskový mluvčí Harryho a Meghan v neděli v podvečer. První jméno holčičky je odkazem na královnu Alžbětu II., které v dětství rodiče přezdívali Lili. Diana pochopitelně připomíná památku matky prince Harryho, princezny Diany.

Právě tyto predikce se šířily mezi fanoušky jen pár dní před porodem. Obdivovatelé vévodkyně a vévody ze Sussexu se ovšem tak trochu „sekli“ s místem, kde Meghan přivedla holčičku na svět. Podle původních odhadů totiž měla vévodkyně zvolit porod v domácích podmínkách. Pravděpodobně i kvůli většímu bezpečí se ale nakonec rozhodla pro porodnici.