Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Počátky vztahu připomínaly tragikomedii: Kate a William slaví výročí

Kate Middleton a princ William
Kate Middleton a princ William
Zdroj: Profimedia
Kate Middleton a princ William

Princ William a vévodkyně Kate oslavili desáté výročí své svatby. V dávné minulosti by je však tato skutečnost možná vůbec nenapadla. Jejich vztah byl zpočátku bouřlivý, a partneři se dokonce několikrát rozešli. Mohl za to hlavně William, který se kdysi po boku Kate necítil úplně ve své kůži. Nakonec se ale tmavovlasá kráska svého vysněného prince přece jen dočkala. 

Manželství prince Williama a vévodkyně Kate je již dlouhá léta považováno za jeden z nejstabilnějších svazků vůbec. Společně vychovávají tři děti a tvoří tak nádhernou rodinu, která je inspirací pro mnoho lidí po celém světě. Manželé nyní oslavili desáté výročí svatby, což je skutečnost, která ještě více potvrzuje informace o jejich spokojeném soužití. V začátcích jejich randění to ovšem vypadalo zcela jinak…

Dva odlišné světy

Kate Middleton a princ William se dle webu Mirror poprvé setkali v roce 2002 během studií na Univerzitě v St Andrews ve Skotsku. A o lásku na první pohled rozhodně nešlo. Dle některých zdrojů se Kate Williamovi stydlivě vyhýbala. „Myslím, že jsem okamžitě zčervenala, když jsem tě potkala, a tak nějak utekla. Opravdu jsem se hodně styděla,“ potvrdila před lety v rozhovoru sama Kate. Postupem času se ovšem dvojice spřátelila. Oba měli jiné partnery. Sblížili se ve chvíli, kdy měl William problémy s učením a Kate mu pomohla. „Trávili jsme spolu hodně času a užili si hodně legrace. Také jsme si uvědomili, že máme mnoho společných zájmů,“ vzpomínal dle webu Mirror William.

Jejich vztah byl ale čistě přátelský a možná ani jednoho z nich nenapadlo, že by mohli skončit spolu. Kate navíc pochází ze střední třídy, v té době ráda nosila výstřihy a černé minisukně, které byly na královský standard až moc krátké. William se zase vzpamatovával z milostných afér svých rodičů, a na vážnější vztah tak dost možná neměl ani pomyšlení. Koho by v té době vůbec napadlo, že dvojice nakonec stane před oltářem?

Kate si začala brousit drápky

Historik Robert Lacey ve své knize Válka bratrů popisuje jeden humorný moment, ke kterému došlo v úplných začátcích přátelství mezi Kate a Williamem. „Jen asi měsíc po začátku semestru vyrazili společně i s dalšími přáteli na párty, na níž se jistá dívka velmi snažila získat Williamovo srdce. Princ chtěl být slušný, ale nemohl ji nijak setřást. Najednou se ale zničehonic objevila Kate a Williama objala. Ten tak měl možnost se neznámé dívce vymluvit a sdělil jí, že má přítelkyni. Kate a William se tomu pak zasmáli,“ popsal události historik. Ale kdo ví. Možná Kate skutečně jen pomáhala kamarádovi v nepříjemné situaci, možná už o něj sama měla zájem. 

Kate pak Williama naprosto upoutala v roce 2003, kdy se během školní charity prošla po přehlídkovém mole jen v průsvitných šatech. Krátce nato už spolu dvojice tvořila pár. Zpočátku vypadali velmi spokojeně, avšak po krátkém čase dle expertky Katie Nicholl začal William pociťovat klaustrofobii. Nakonec prý jednomu ze svých přátel sdělil, že budou s Kate fungovat lépe jako přátelé. 

Rozchod a nekonečné čekání

Jejich vztah byl od té doby jako na horské dráze. William si Kate nebyl tak úplně jistý, zatímco ona do něj byla bezhlavě zamilovaná. Princovi zároveň připadalo, že se z jejich vztahu vytratila legrace. Následovaly proto rozchody a „schody“, přičemž si Kate vlastně nemohla být nikdy zcela jistá tím, nakolik stabilní jejich vztah je. Byla však velmi zamilovaná a kvůli své neskonalé trpělivosti si vysloužila přezdívku Waity Katie (Kačka čekačka). To se jí ale nakonec přece jen vyplatilo. 

Princ William si uvědomil, co pro něj mnohaletá přítelkyně znamená, a v roce 2010, během dovolené v Keni, Kate požádal o ruku. Bez nadsázky lze říci, že v ten moment si rozhodně neoddechla jen sama Kate…

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU