Jejich manželství patří k těm nejstabilnějším svazkům na světe a lidé je milují. Kate Middleton a princ William zkrátka tvoří perfektní pár. Bez pochyb se tak velmi těší na oslavu desetiletého výročí od jejich svatby, během které si určitě připomenou ty nejdůležitější momenty ve svých životech. Jedním takovým je však i nepříjemná zkušenost Kate Middleton, kterou získala právě krátce před svatbou.

Přestože Kate Middleton v současné době patří k těm vůbec nejklíčovějším členům britské královské rodiny, zpočátku se snažila na sebe moc pozornosti nestrhávat. Byla stydlivá a měla strach z mluvení na veřejnosti. O to víc ji před deseti lety zasáhla informace o tom, že na veřejnost unikly detaily o jejích svatebních šatech.

Podle webu Express tato skutečnost Kate velmi zasáhla a vévodkyně propadla v pláč. Snažila se zachovat v tajnosti jméno návrháře, který měl šití jejích šatů na starosti, avšak tajemství bylo brzy odhaleno. „Módní zdroj řekl, že šaty budou kombinací vlastního stylu Kate Middleton a hluboké znalosti a módního vnímání návrhářky Sarah Burton,” napsal v té době magazín The Sunday Times.

„Myslím si, že to v paláci způsobilo hodně slz, protože Kate udělala vše pro to, aby zůstaly informace o jejich šatech utajeny,” nechala se tehdy slyšet královská korespondentka Katie Nicholl. Kate zdaleka není jedinou dámou britské královské rodiny, která chtěla detaily svých svatebních šatů utajit.

Na udržení tajemství si všichni přítomní dali záležet hlavně v případě svatebních šatů princezny Diany. Poté, co návrháři Dianě předložili náčrtky šatů, okamžitě je zničili. A pro případ, že by byl vzhled šatů přece jen nakonec odhalen, ušili ještě jedny šaty.

Když pak veřejnost šaty při slavnostním ceremoniálu spatřila, byla v naprostém údivu. Dianě se zkrátka její snaha o udržení tajemství naprosto vyplatila.