Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pochybnosti královny Alžběty II.: Vévodkyně Kate ji štvala svým chováním

Královna Alžběta II. a Kate Middleton
Královna Alžběta II. a Kate Middleton
Zdroj: Profimedia
Královna Alžběta II. a Kate Middleton

Dávno předtím, než se Kate MIddleton stala vévodkyní a manželkou prince Williama, ani ona zprvu královně Alžbětě II. nepadla do oka. Sama královna některé prvky jejího chování považovala za „nekrálovské” a byla proti tomu, aby si její vnuk Kate vzal. O skutečnosti ve své knize informovala spisovatelka Katie Nicholl. 

O tom, že Meghan Markle nebyla v očích královny tou nejlepší volbou pro prince Harryho, se mluví již roky. Na druhé straně Kate Middleton se vždy zdála ideálním protějškem pro prince Williama, nebo to tak alespoň část veřejnosti vnímala. Vévodkyně Kate je v současné době miláčkem Velké Británie a dle mnohých také nejoblíbenějším členem britské královské rodiny. O to více zarážející je informace, že byla manželka prince Williama zpočátku trnem v královnině oku. 

Vadilo jí chování Kate

Jak informoval web The News s odkazem na knihu z roku 2010 autorky Katie Nicholl, královna byla značně nespokojená s tím, jak Kate Middleton dávala všem najevo, že pochází z movité rodiny. Než se totiž Kate provdala ze Williama, častokrát jezdila se svými přáteli či příbuznými na luxusní a předražené dovolené do Karibiku i jiných exotických destinací. A k obdobnému chování následně vybízela i Williama. 

Když spolu totiž zrovna nebyli v Británii, oddávali se radovánkám na vyhlášených lyžařských sjezdovkách v resortech pro exkluzivní klientelu nebo si užívali horkého slunce na karibském ostrově Mustique. Právě na tomto ostrově vévodkyně Kate trávila tolik času, že se jí v médiích nakonec začalo přezdívat „Královna Mustique”. 

Chtěla, aby si Kate našla práci

Ze všeho nejvíce ovšem královně vadilo, že Kate neměla žádné stálé zaměstnání, které by jí vydělávalo dostatek peněz, a tak její exotické dovolené působily, že jsou dotovány jejími rodiči či z královského fondu. Alžběta II. tak trvala na tom, aby si Kate našla práci. Dokonce se snažila Williama a jeho tehdy ještě nastávající manželku přesvědčit o tom, aby zásnuby oznámili až poté, co se Kate usadí ve svém zaměstnání. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU