I když jejich svatbě a zásnubám vůbec předcházely zmatené časy, v nichž se princ William a Kate Middleton několikrát rozešli, nakonec vše dobře dopadlo. Před deseti lety si dvojice konečně řekla své „ano“. Od té doby je ale jejich život plný nejen lásky a radosti, ale také pracovních povinností. Ani přes velkou vytíženost však jejich láska neutichla, ba naopak. Nyní manželé vychovávají tři děti a ukazují, jak šťastnou rodinou vlastně jsou.

Svatba a královské povinnosti

Princ William a Kate se znali dávno předtím, než spolu vůbec začali randit. Jejich pozdější milenecký vztah však procházel mnoha krizemi. Proto někteří ani nedoufali, že by jejich příběh mohl mít šťastný konec. To se ale spletli. Veškeré krize byly totiž zažehnány a v roce 2010 dvojice oznámila zasnoubení. Svatba pak proběhla v dubnu 2011. Krátce nato museli manželé nastoupit v plné síle do služeb královny Alžběty II. Jen tři týdny po svatbě je čekalo setkání s tehdejším americkým prezidentem Barackem Obamou a jeho ženou Michelle.

Kate a William se objevovali na nejrůznějších společenských akcích, mluvili k veřejnosti a získávali si srdce milionů fanoušků po celém světě. Podnikali i nejrůznější královské cesty. Ještě před narozením jejich prvního dítěte stihli navštívit například Singapur či Malajsii.

Rodina se rozrůstá

V červenci roku 2013 se vévoda a vévodkyně z Cambridge stali rodiči, když se jim narodil princ George. Manželé s miminkem v náručí tehdy hrdě pózovali fotografům přímo před nemocnicí St. Mary’s a celý svět jim gratuloval. O rok později je jejich syn dokonce doprovázel na daleké cestě do Austrálie a na Nový Zéland.

Jen dva roky po narození prince George se Kate a Williamovi narodila princezna Charlotte. Jejich poddaní krásnou holčičku spatřili poprvé na jejích křtinách v červenci 2015 a byli z ní naprosto unesení. Následně se manželé vydali na další pracovní cesty, tentokrát už ale bez dětí. Zúčastnili se návštěvy Indie nebo Pákistánu. Během toho se však už soustředili na další rozrůstání rodiny a jejich snažení mělo úspěch. V dubnu 2018 totiž přivítali na svět nejmladšího člena rodiny, prince Louise.

Klíčové osobnosti v době pandemie

S vědomím toho, nakolik je pandemie koronaviru náročná pro pracovníky zdravotnických zařízení, se Kate a William vydávali na návštěvy nejrůznějších nemocnic, aby osobně poděkovali zdravotníkům za jejich odhodlání a práci. Tím si zase získali další přízeň veřejnosti. Zdraví se manželé věnovali už v minulosti. Snažili se například zvýšit povědomí o nebezpečí psychických poruch.

Kate a William jsou zkrátka perfektním párem, který zbožňuje celý svět. V průběhu svého manželství neustále dokazují svou odhodlanost, loajalitu k britské královské rodině i starost o obyvatele Velké Británie.