Véronique Genest, vlastním jménem Véronique Raymonde Marie Combouilhaud, se narodila v Paříži 26. června 1956 a již od útlého dětství se zajímala o literaturu, divadlo a film.

Svůj talent začala rozvíjet ve školním divadelním souboru a následně studovala hudební konzervatoř.

Aby se snáze dostala k herecké profesi, stala se také kosmetičkou a vizážistkou a brzy získala práci jako maskérka v týmu filmového režiséra Reného Féreta.

Ve štábu se Veronique líbilo natolik, že se v té době rozhodla více věnovat herectví a začala navštěvovala speciální kurzy.

Cesta k její nejslavnější roli komisařky Julie Lescautové však nebyla vůbec jednoduchá.

Jeden čas pracovala Genest v pařížském paláci kultury. Ačkoliv tam působila jako recepční, uvaděčka a telefonistka, rychle se seznámila s různými známými umělci.

Zpěvák Georges Moustaki ji dokonce vzal na své turné a díky kontaktům si brzy začala dělat půdu pro svou kariéru herečky.

V roce 1980 se Véronique objevila v mnoha reklamách a získala první menší role ve dvou filmech.

O rok později přišla nabídka na hlavní postavu v mini seriálu Nana, kde už si vzala své umělecké jméno, tedy Véronique Genest.

Kráska uměla i provokovat a zapózovala nahá pro časopis Lui. Nabídky na divadelní, filmové i televizní role na sebe poté nenechaly dlouho čekat.

Na mateřskou roli nespěchala

V televizní show se skrytou kamerou si pak Veronique všimla režisérka a scénáristka Caroline Huppert a nabídla jí její životní roli komisařky.

Seriál Julie Lescautová se začal točit v lednu 1992 a u diváků se ihned stal obrovským hitem. Díky tomu se točily další a delší epizody a to až do ledna 2014 a po celou dobu Véronique Genest hrála hlavní roli.

Genest za dobu své největší slávy sklidila spoustu cen, za nejlepší ženský herecký výkon získala třikrát 7 d’Or (1997, 1999, 2001) a v roce 2003 se pak radovala na filmovém festivalu v Saint-Tropez z diváckého ocenění. Ačkoliv už mnoho let ve filmech nehraje, na divadelních prknech je stále aktivní.

Kromě toho zabrousila i do politiky, když podporovala prezidentskou kampaň Nicolase Sarkozyho a v roce 2013 byla kandidátkou do parlamentu.

Veronique je také autorkou třech publikací, z nichž poslední vyšla před pěti lety. Navíc si vyzkoušela i hudební dráhu, zazpívala si s francouzským zpěvákem a skladatelem Michelem Fugainem.

V roce 1992 se provdala za Meyera Bokobzu, s kterým má syna Sama. Na mateřství ovšem herečka nespěchala a rodinu s manželem založila až ve svých osmatřiceti letech.

Manželé před mnoha lety založili vlastní produkční firmu Sam&Compagnie a žijí spokojeně na Korsice.

Související články