Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Veronika Žilková si vystříhávala fotky Krainové: V Izraeli je skvěle využila

Veronika Žilková
Veronika Žilková
Zdroj: Profimedia

Herečka Veronika Žilková strávila rok a půl v Izrael, kde žila kvůli pracovním povinnostem svého muže Martina Stropnického. Ve svém volném čase se rozhodla tamnější občany učit český jazyk. Proč k tomu potřebovala fotografie Simony Krainové?

Jedním z hostů nejnovější epizody primáckého pořadu Show Jana Krause byla i herečka Veronika Žilková, která se rozpovídala o životě v Izraeli. Tam společně se svým manželem Martinem Stropnickým, který se do Israele musel přestěhovat kvůli své funkci velvyslance České republiky, strávila rok a půl. 

Aby si herečka našla výplň svého volného času, rozhodla se místní občany učit česky. Jak sama Veronika Žilková přiznává, o učení českého jazyka mělo zájem na sto rodin. Dle Žilkové žije v Izraeli spousta českých žen, které se do země provdaly. Herečka proto chtěla jejich izraelské manžely rodnému jazyku jejich manželek.

„Učila jsem tatínky, což byla velká legrace. Vyráběla jsem jim slabikáře. Když za mnou někdo přiletěl z Česka a přivezl s sebou nějaký český časopis, tak jsem z něho vystříhávala třeba modelky, například Krainovou,” nechala se Veronika Žilková slyšet v pořadu Show Jana Krause, jak pomocí obrázků z časopisů učila muže, jak se česky řeknou různé části těla. Fotografie krásných žen vybírala účelně proto, aby prý tatínky výuka bavila.

Veronika Žilková Veronika Žilková Zdroj: Profimedia

Podle Veroniky Žilkové se spousta mužů chtěla naučit česky právě proto, aby se mohli domluvit se svými tchyněmi. „Aby se s tchyní domluvili, nazvala jsem to tchynin jazyk,” prozradila Žilková. Zavtipkovala potom, že muže učila, jak se například řekne „pivo”nebo věta „Tchyně, jsi hodná”. 

Veronika Žilková patří mezi nejvýraznější české osobnosti. Během své herecké kariéry ztvárnila obrovské množství nejrůznějších rolí. Několik let se také objevovala v novácké komediální show Tele Tele. Má celkem šest dětí, z nichž se většina rovněž objevuje ve světě šoubyznysu. Její dcerou je například modelka Agáta Prachařová. S tou se objevila v několika epizodách Agátina podcastu, ve kterém společně rozebíraly rozvody i hledání vhodného partnera.

Aby muže výuka bavila, zakomponovala do ní Veronika krásné ženy. Například i Simonu Krainovou.

Simona Krainová Simona Krainová Zdroj: Profimedia

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU