Jak je patrné ze slov Veroniky Žilkové, přestože je nyní již oficiálně svobodná a je spokojená v novém vztahu s hudebníkem Pepou Holomáčem, bývalému muži stále nemůže přijít na jméno. Zazlívá mu přitom zejména jeho nestálost. 

“Dnes je svátek zemřelých, tak co kdybych řekla smuteční řeč k zemřelému manželství? Že jednou zemřeme všichni a exmanžel by mohl mít na hrobě nápis: zde leží muž, který čtyřikrát zradil své ženy a jejich děti,” uvedla herečka ve svém vyjádření a co konkrétně měla na mysli, není vůbec těžké odhadnout. 

Svou první ženu Lucii Stropnickou rozenou Borovcovou totiž zradil hned dvakrát. Oženil a zase rozvedl se s ní totiž hned dvakrát. Přestože byl jejich vztah bouřlivý, zplodili spolu tři děti - Matěje, Annu a Františku. Srdce zlomil také herečce Daniele Kolářové, která se kvůli němu dokonce rozvedla, prstýnek jí ovšem Stropnický nikdy nenasadil, a tak nakonec odešla s prázdnou. 

Odloučení jim zničilo rodinu

Jeho třetí manželka Veronika Žilková s ním měla dvě děti. Nyní osmnáctiletou Kordulu a také Melichara, který byl ovšem vážně nemocný a bohužel se nedožil ani prvních narozenin. Tato událost jejich manželství pochopitelně hluboce poznamenala.

Hřebíček do rakve jejich vztahu ale bylo Stropnického diplomatické angažmá v Izraeli. Kvůli pandemii koronaviru totiž zůstala rodina více než rok rozdělena a odloučení udělalo své. Martin Stropnický na české ambasádě propadl mladší kolegyni Markétě Horňákové a nakonec kvůli ní manželku i dceru opustil.

V době, kdy Kordula Stropnická ještě nebyla zletilá, se nyní již bývalí manželé nedokázali dohodnout, jakým způsobem ji budou vychovávat. Herečka si totiž přála střídavou péči, protože byla toho názoru, že pro dospívajícího člověka je důležité, aby měl vzor obou rodičů. “Otec Kordulky střídavou péči odmítá a pobyt v Izraeli si o rok prodloužil. Když je v pětašedesáti letech přesvědčený, že ho dcera v pravidelném osobním kontaktu nepotřebuje, jeho názor soudem nezměníte. Ale za pokus to stojí,” vysvětlila tehdy. 


Bohužel se jí přimět exmanžela ke kontaktu s dcerou nepodařilo. Podle jejích slov se s dívkou, která mezi tím dospěla v mladou ženu, se od rozvodu, který rodině oznámil prostřednictvím emailu, již nesetkal. 

Související články