Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Žilková a Stropnický u soudu: Chovali se jako dva cizinci, dusno se nedá popsat

Veronika Žilková, Martin Stropnický
Veronika Žilková, Martin Stropnický
Zdroj: Profimedia
Veronika Žilková, Martin Stropnický

Veronika Žilková stanula již podruhé v soudní síni se svým manželem Martinem Stropnickým. Důvodem jsou alimenty na nezletilou dceru Kordulu, která má vysoké náklady na život a pro herečku jsou finančně zatěžující. K žádné dohodě mezi rodiči ale nakonec nedošlo.

Veronika Žilková se ozvala fanouškům na Instagramu cestou k soudu. "Jedu k soudu, soudit se budu s někým, komu jsem porodila dvě děti... Zvláštní pocit," napsala herečka ke snímku, kde sedí zamyšlená v autě.

Žilková nejspíš tušila, že setkání s Martinem Stropnickým v soudní síni rozhodně nebude probíhat přátelským způsobem, a to se na místě potvrdilo.

Manželé se ani nepozdravili a oba dělali maximum, aby o sebe náhodou nezavadili byť jen pohledem. Během čekání každý stál na úplně opačné straně chodby a panovalo mezi nimi mrazivé ticho. "Jde o to, kdo bude jak financovat budoucí práci naší dcery, a podílet se na financování jejího koně. Po zranění minulého koně jsem musela koupit nového, na toho pan Stropnický nic nepřispěl a já jsem si na jeho pořízení musela půjčit," vysvětlila Blesku matka Agáty Hanychové hlavní důvod jednání.

Majetkové vyrovnání nebude

Ačkoliv si Martin Stropnický díky své kariéře velvyslance přišel na slušné peníze, Veronika Žilková z nich neuvidí ani korunu, jelikož podepsala předmanželskou smlouvu.

"Majetkové vyrovnání mezi námi nebude, protože máme předmanželskou smlouvu. To znamená, že pan Stropnický si odnese všechny miliony, které vydělal jako ministr a následně velvyslanec, a já, která se kvůli němu vzdala hraní, si ponechám svůj starobní důchod," postěžovala si herečka.

Martin Stropnický se k celé kauze zprvu odmítl vyjadřovat. "Já jsem dorazil k soudu a ne rozdávat rozhovory," sdělil zmíněnému webu. Manželé nakonec v soudní síni strávili dvě hodiny a případ byl znovu odročen.

"Určitého pokroku jsme dosáhli," pochlubil se Stropnický. Žilková ale měla zcela odlišné pocity. "Žádné dohody ohledně naší nezletilé dcery dosaženo nebylo. Nejčastěji skloňovaným slovem u soudu byl kůň," dodala herečka posmutněle.

Veronika Žilková se zvěčnila cestou k soudu

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky