Před rokem zaslal Martin Stropnický své manželce Veronice Žilkové e-mail, ve kterém jí sdělil, že ji nadále nemiluje. V srpnu pak podal žádost o rozvod a oba se těšili, až bude všemu konec a budou moci udělat za minulostí tlustou čáru. Jenže toho se podle všeho jen tak nedočkají.

Rozvod je pozastavený

Než bude možné rozvodové řízení obnovit, je třeba, aby manželé vyřešili, jak to bude s opatrovnictvím jejich nezletilé dcery Korduly. Právě touto věcí se měl soud zabývat již vloni v srpnu, proces byl ale narušen tím, že Stropnický podal žádost o rozvod.

A rozvodem momentálně prochází i partner herečky, Josef Holomáč. I když je pravdou, že jeho rozvodové řízení započalo jen před několika málo dny, přestože Žilkové tvrdil, že se rozvádí už dva roky. „Oba jsme v rozvodovém řízení, ale jeho rozvodové řízení začalo už před dvěma lety, takže mnohem dříve, než jsme se my dva potkali,” nechala se Žilková slyšet pro Expres v září loňského roku. Zdá se ale, že jí Holomáč neřekl celou pravdu. Alespoň to totiž vyplývá z vyjádření jeho manželky Martiny.

Řízení začalo až nyní

Martina Holomáčová zaslala redakci eXtra.cz vyjádření, ve kterém rázně popírá, že by se už dva roky rozváděla. „Chtěla bych informovat o tom, že dne 6. ledna 2023 byla podána žádost o rozvod mé osoby Martiny Holomáčové a mého manžela Josefa Holomáče. Rozvodové řízení je počínaje tímto dnem oficiálně zahájené. Tuto informaci je možné si ověřit u obvodního soudu pro Praha 6, Na Míčánkách, Praha 10,” napsala Martina.

„Naše manželství bylo uzavřeno církevní formou, a proto v návaznosti na civilní rozvod bude podána žádost na zrušení manželského svazku k Arcidiecéznímu církevnímu soudu v Praze. Tato žádost bude po prošetření následně adresována papeži do Vatikánu,” dodala ještě. A na její slova s určitým podivením reagovala sama Žilková. „Nezrušený církevní sňatek mám 39 let s tátou Agáty,” řekla herečka.

Související články