Zdeněk Dušek nedávno oslavil osmdesát let. Diváci ho mohou znát z menších v rolích v seriálech Specialisté, Anatomie života nebo Doktoři z počátků.

Zaskočená herečka

Žilková se s nepříjemným zážitkem svěřila svým fanouškům na Instagramu. "Představte si, že těsně před představením Zdeňka Duška, našeho kolegu, který oslavil osmdesátiny, postihla nevolnost. Volali jsme záchranku a ta ho odvezla," řekla vystrašená herečka ve videu. Samotné Divadlo bez zábradlí se ke kolapsu herce odmítlo vyjádřit. Záchranáři ovšem potvrdili, že zasahovali v Jungmannově ulici, kde se divadlo nachází. "Zasahovali jsme v úterý kolem půl deváté večer u osmdesátiletého muže, který měl obtíže interního charakteru a nebyl v ohrožení života," uvedla pro TN.cz mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Profesionálka

Veronika Žilková má za sebou celou řadu divadelních představení, patří tak mezi velmi zkušené herečky. Z incidentu se rychle oklepala a za herce dokonce zaskočila. "Neměl kdo za něho hrát. Tak já jsem ještě přibrala jeho roli, což šlo, protože to je rozhlasová hra, ve které hrajeme, že jsme vojáci z druhé světové války," prozradila herečka. Žilková běžně hraje pět postav, teď jich zvládla dokonce šest. "Hraju ženy, muže, mnicha, služku... a ještě jsem si převzala roli Zdeňka Duška a bylo to moc hezké, protože jsem hrála dva zloduchy a různě jsem měnila hlasy," popsala novou zkušenost.