Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Žilková popsala kolaps v divadle: Chvíle hrůzy zvládla jako profesionálka

Veronika Žilková
Veronika Žilková
Zdroj: Profimedia
Veronika Žilková

Veronika Žilková si zažila v divadle pořádné drama. Před derniérou divadelní hry Mnoho povyku pro nic se udělalo jejímu kolegovi Duškovi zle až tak, že musela přijet záchranka.

Zdeněk Dušek nedávno oslavil osmdesát let. Diváci ho mohou znát z menších v rolích v seriálech Specialisté, Anatomie života nebo Doktoři z počátků. 

Zaskočená herečka

Žilková se s nepříjemným zážitkem svěřila svým fanouškům na Instagramu. "Představte si, že těsně před představením Zdeňka Duška, našeho kolegu, který oslavil osmdesátiny, postihla nevolnost. Volali jsme záchranku a ta ho odvezla," řekla vystrašená herečka ve videu. Samotné Divadlo bez zábradlí se ke kolapsu herce odmítlo vyjádřit. Záchranáři ovšem potvrdili, že zasahovali v Jungmannově ulici, kde se divadlo nachází. "Zasahovali jsme v úterý kolem půl deváté večer u osmdesátiletého muže, který měl obtíže interního charakteru a nebyl v ohrožení života," uvedla pro TN.cz mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Profesionálka 

Veronika Žilková má za sebou celou řadu divadelních představení, patří tak mezi velmi zkušené herečky. Z incidentu se rychle oklepala a za herce dokonce zaskočila. "Neměl kdo za něho hrát. Tak já jsem ještě přibrala jeho roli, což šlo, protože to je rozhlasová hra, ve které hrajeme, že jsme vojáci z druhé světové války," prozradila herečka. Žilková běžně hraje pět postav, teď jich zvládla dokonce šest. "Hraju ženy, muže, mnicha, služku... a ještě jsem si převzala roli Zdeňka Duška a bylo to moc hezké, protože jsem hrála dva zloduchy a různě jsem měnila hlasy," popsala novou zkušenost.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky