Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Veronika Žilková o dávných traumatech: Nevěra manžela i těhotenství s Menzelem

Veronika Žilková Jiří Menzel
Veronika Žilková Jiří Menzel
Zdroj: Profimedia
Veronika Žilková Jiří Menzel

Veronika Žilková se u příležitosti šedesátých narozenin ohlíží za svým životem a kariérou. Herečka se rozepsala o minulosti v nové knize Dělte dvěma a přiznala šokující tajemství.

Veronika Žilková za svůj život prožila mnoho vztahů, z některých si ale odnesla trauma na celý život. První bolestivou ránu do srdce herečky zasadil její bývalý manžel Jiří Hanych, se kterým má dceru Agátu.

"Můj manžel Jiří Hanych mi byl tehdy nevěrný s nejlepší kamarádkou. Měla jsem za sebou tuhle životní zradu a řešila jsem to tím, že jsem zahučela do jednoho vztahu, který také nedopadl dobře,“ prozradila Veronika Žilková ve své knize Dělte dvěma.

Po manželově zradě se vrhla Žilková do náruče elegána Jiřího Menzela, ani tento vztah ale neměl zrovna šťastný konec.

Myslela jsem si, že jsem jediná, říkal mi Pampeliško

Veronika Žilková v sobě dlouhé roky držela tajemství, které ji pojilo se zesnulým režisérem Jiřím Menzelem. Právě s ním prožila v 80. letech po rozpadu vztahu s manželem intenzivní půlroční románek.  

"Prachsprostě mě sbalil na karlovarském filmovém festivalu. Oslovil mě a začal do mě hučet. Není tajemstvím, že svou péčí zahrnoval řadu hereček. Ale toto bylo v době, kdy s nikým v zásadě nechodil. Jen se nějak vídal s Geraldine Chaplinovou. Prostě poletoval," popsala Žilková ve svém díle.

"Chvíli jsem si myslela, že jsem jediná. Říkal mi Pampeliško, vozil mě tou svou sierrou a já byla absolutně šíleně zamilovaná. V té době, kdy se mi rozpadalo manželství, měla jsem pracovní krizi a malé dítě, to mě pro byla taková snová bublina," odtajnila herečka svůj dávný románek. Žilková s Menzelem následně nechtěně otěhotněla a rozhodla se, že si miminko nenechá.

Potrat byl rozvod s Bohem

"Strašně holek si v podobné situaci zničí život. Vědí, že otec toho dítěte není partner na celý život a on je taky tak nebere. Ale dítě je k sobě spoutá. A já věděla, že Menzel má holek víc. Navíc jsem byla děsně spálená životem. Také jsem nechtěla dalším otěhotněním riskovat, že zase ztratím veškerou práci," vysvětlila Veronika Žilková, proč se rozhodla jít na potrat.

Herečka navíc přiznává, že si následky z bolestivého zážitku nese dodnes.

"Potrat pro mě byl rozvodem s Bohem. Od té doby jsem už nikdy neměla ten klidný pocit, že se o mě Bůh stará a že jsem hodná holka. Stala jsem se vyvrhelem v hodnotách, které jsem si sama určila," dodává Žilková. Herečka přivedla na svět celkem pět potomků, v roce 2007 jí bohužel zemřel pouze půlroční syn Melichar. Další dvě děti hvězda adoptovala.

Žilková si během života už několikrát sáhla na dno

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky