Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Syn Kašákové má vzácnou vadu, podle hvězd je velký bojovník

Veronika Kašáková
Veronika Kašáková
Zdroj: Profimedia.cz
Veronika Kašáková

Misska Veronika Kašáková se před nedávnem svěřila, že se její novorozený syn narodil s vzácnou metabolickou vadou, která se jmenuje fenylketonurie. Nemůže pozřít takřka žádnou bílkovinu, jelikož by mohlo dojít k nevratnému poškození mozku. Malý Matyáš se však narodil 16. února, a podle hvězd je to neobyčejně silný chlapec.

Matyášovo životní číslo je totiž pětka. Dle numerologie to bude velmi svobodný chlapec vyhledávající dobrodružství. Nuda a rutina mu nic neříkají, raději bude skákat od jedné činnosti k druhé.

Podle znamení zvěrokruhu je to Vodnář. Toho nikdy nepřehlédnete. Za to, v co věří, bude bojovat. V životě bude mít podle charakteristiky svého znamení spoustu skvělých nápadů a komplikace zvládne s grácií.

Kašáková se tak nemusí bát, že porodila chlapce, jenž by seděl v koutě. Podle hvězd je to zkrátka velký bojovník, který se nenechá vykolejit. Modelka a misska ale na počátku vykolejená logicky byla.

Vada se u miminek vyskytuje opravdu výjimečně

Veronika okolnosti nijak netajila a svým příznivcům vše prozradila. „Je to několik týdnů, kdy se nám zhroutil celý náš svět. Obrovské štěstí z narození našeho zdravého chlapečka vystřídal největší strach, hnusný, odporný strach,“ napsala na Instagram Kašáková.

„Matyášek má vzácnou metabolickou vadu, nemoc zvanou fenylketonurie. Poprvé a naposledy popíšu tuto ,nemoc‘, tak jak nám ji vysvětlili lékaři a Google. Matyášek ‚trpí‘ dědičným onemocněním metabolismu. V ,nemocných‘ játrech mu ‚nefunguje‘ enzym, který štěpí jednu z aminokyselin, tzv. fenylalanin,“ popsala, co to vlastně znamená.

Kašáková skončila v péči psychologů

„Pacienti s PKU nemohou jíst téměř žádné bílkoviny, a tím pádem téměř žádné normální jídlo – fenylalanin by se jim ukládal v těle a došlo by k nevratnému poškození mozku, a tedy k těžké mentální retardaci. PKU nelze vyléčit,“ pokračovala a přiznala, že musela vyhledat odbornou pomoc.

„Skončila jsem v péči psychologů, nemohla jsem uvěřit, že o mém vysněném chlapečkovi někdo mluví jako o pacientovi, nemocném dítěti či trpícím závažným nevyléčitelným onemocněním. Poslední dny mám v mlze a dlouho jsem doufala, že se z té noční můry probudím. Díky bohu mé vlastní obviňování a otázku ‚proč zrovna on‘ střídá pomalu, ale jistě přijmutí a nabírání síly,“ vidí světlo na konci tunelu Veronika.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky