Veronika Kánská se narodila 12. října 1966 v Praze a vystudovala gymnázium. Dvakrát se pokusila dostat na DAMU, to se jí ale nepodařilo.

Do Troškovy dnes již legendární trilogie se dostala díky konkurzu na roli do filmu Bota jménem Melichar.

Do tohoto filmu si tvůrci Veroniku nevybrali, Troška si ji ale vyhlédl a obsadil do svých filmů Slunce Seno (1983, 1989, 1991).

Další významnou rolí pak byla sestřička v Discopříběhu 2. Naposledy se objevila Kánská před kamerou v roce 2008 ve filmu Kanadská noc.

Poté začalo herečce docházet, že život na výsluní není pro ni a začala se více věnovat rodině. Filmová Blažena se přestěhovala na vesnici a začala pracovat jako knihovnice.

„Před kariérou knihovnice jsem dělala spoustu věcí. Prodávala jsem zmrzlinu, pracovala jsem v cestovce a podobně. Pak jsem odešla z Prahy za partnerem, a to mě zaválo mezi knížky,“ zavzpomínala Kánská v rozhovoru pro idnes.cz.

Herečka zároveň přiznala, že nepřijetí na vytouženou školu jí těž pomohlo rozhodnout se o své budoucnosti. „Kdysi jsem myslela, že jednou půjdu na DAMU a budu se naplno věnovat herectví. Chodila jsem na gympl, na pražskou Hellichovku. Na DAMU jsem to ale zkusila dvakrát a nevzali mě. Tak jsem si řekla, že na to kašlu. Nejsem ambiciózní člověk,“ vysvětlila blondýnka, která s nálepkou hvězdy Slunce, seno bojovala dlouhé roky.

Nehraji už desetiletí, stále na mě pokřikují Blaženo

„Ale co mám dělat? Nejhorší je, když na mě dodnes lidé pokřikují: Blaženo, kde máš Vencu? To se neděje jen v hospodách, ale běžně i na ulici. Nehraji už desetiletí. Ale snad i až mi bude sto let, pořád se se mnou bude chtít někdo fotit kvůli Blaženě,“ postěžovala si Kánská.

Ačkoliv utekla před zájmem médií na vesnici a roky se jí dařilo nebýt propíraná v bulváru, vše narušila její dcera Anna Marie.

Ta totiž začala randit s o třicet let starším českým milionářem a bývalým automobilových závodníkem Richardem Chladem, kterého si před pár měsíci vzala za manžela. Pozornost se tak strhla nejen na samotnou Annu Marii, ale i na její slavnou maminku.

Bývalá herečka si ale i přes mediální rozruch kolem její dcery snaží žít klidným životem v malé vesničce Končice nedaleko Chlumce nad Cidlinou. Tam si zařídila nenápadný domek, který je osázený vysokým živým plotem a již několik let pracuje v místní knihovně.

Související články