Přes 150 let starý panský dům s velkou zahradou zaujal Veroniku Arichtevu na první pohled. Věděla ale, že bude potřebovat mnoho péče a citlivých zásahů. Proto se s manželem, režisérem Biserem Arichtevem, dobře rozmýšleli, jestli ho skutečně chtějí koupit. Nakonec se rozhodli přijmout výzvu a ve spolupráci s architekty se pustili do rekonstrukce. Před nimi byl těžký úkol - přizpůsobit dům požadavkům na bydlení rodiny s malým dítětem a zároveň zachovat genius loci.

Původně manželé předpokládali, že v domě budou bydlet již v létě. Práce a dokončovacích úkolů ale mají stále dost, a tak se stěhování nejspíš o něco pozdrží. “Jde to dobře, už vidíme světlo na konci tunelu. Ale není to zatím tak, že bychom měli konkrétní termíny stěhování. Ještě stále toho zbývá hodně udělat. Ale myslím si, že pokud všechno půjde dobře, v září bychom tam již mohli být,” prozradila Veronika Arichteva pro Kafe.cz.

Na stěhování se již těší také hereččin malý syn Luka. “Už ví, kde bude mít pokojíček, a protože sem s námi docela často jezdí, říká, že se také nemůže dočkat. Doufám, že se nebude chtít vrátit zpátky na Slivenec,” řekla pro Kafe.cz před časem.

Léto ve znamení stěhování

Spolu se synem nyní herečka plánuje program na prázdniny. “Určitě s malým pojedeme na dovolenou do Bulharska za příbuznými. Pak nás čekají ještě Letní shakespearovské slavnosti, kde hrajeme Zimní pohádku. Jinak si myslím, že to léto prožijeme v Česku, protože většinu času strávíme dokončováním rekonstrukce, balením a přípravami na stěhování,” popsala své plány Veronika Arichteva.

S manželem Biserem Arichtevem se brali v roce 2013, velmi brzy tak oslaví desetileté výročí. Spolu mají dvouletého syna Luku, který byl pro ně jedním z důvodů, proč hledali bydlení za Prahou. Podle slov talentované herečky hledali místo, kde by mohli nejen vychovávat děti, ale také společně zestárnout. Proto věří, že pro ně jejich dům bude domovem na celý život.

Související články