Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Veronika Arichteva má v rodině závažnou nemoc: Po porodu jí málem vzala sestru

Veronika Arichteva
Veronika Arichteva
Zdroj: Profimedia
Veronika Arichteva

Málokdo ví, že Veronika Arichteva má sestru. Je o čtyři roky starší a jmenuje se Kateřina. Právě o ni se herečka před lety strachovala. Kateřina totiž prodělala rakovinu a musela opravdu zabojovat, aby bitvu vyhrála. Zhoubný nádor jí lékaři našli půl roku po porodu její dcery. Má těhotná Arichteva důvod k obavám?

Po miminku toužila už dlouho, ale poštěstilo se až nyní. Veronika Arichteva konečně bude maminkou. Dítě čeká se svým manželem, režisérem, Biserem Arichtevem. Žhavou novinku oznámili světu prostřednictvím Instagramu teprve nedávno.

Herečka ale příliš informací nevypouští a je na sebe z celkem jasných důvodů hodně opatrná. Nechce, aby se opakovalo to, co kdysi. Její setře Kateřině našli zhoubný nádor v prsu jen půl roku po porodu. Herečka o tom nikdy příliš nemluvila. Jen jednou udělala výjimku.

Veronika Arichteva má v rodině rakovinu

Na akci spojené s vernisáží nadace Ruce na prsa pár věcí přeci jen prozradila. „Jsem tady kvůli své sestře Katce, která úspěšně bojovala s rakovinou prsu a je jednou z účastnic tohoto projektu. Sestře se před čtyřmi lety narodila dcera a půl roku nato jí v prsu našli nádor,“ řekla Arichteva Blesku před lety.

„Prý to bylo hormonální změnou po porodu. Jela jsem zrovna z natáčení, když mi mamka zavolala, abych přijela za ní. Nejdřív mi nalila panáka a pak mi to řekla. Byly jsme obě zdrcené a těch panáků jsme ten den vypily víc,“ přiznala.

Dává na sebe velký pozor

„Série chemoterapií trvala asi rok a půl a sestra se z toho dostala. Dnes bere jen nějaké hormonální léky a jednou za půl roku chodí na vyšetření, zatím bylo vždy vše v pořádku,“ dodala Veronika, která je šťastná, že je její sestra zdravá.

Sama Arichteva je tím pádem daleko obezřetnější, než by normálně byla. Vzhledem k pandemii koronaviru se rozhodla dokonce přestat točit seriál Slunečná. Mrchu Denisu prostě už na obrazovkách neuvidíte. Veronika však naznačila, že její postava se do seriálu vrátí.

V seriálu Slunečná už hrát nebude

„Rozhodla jsem se být zodpovědná a i kvůli tomu všemu, co se v posledních měsících kolem nás děje, zbytečně neriskovat svoje (miminka) zdraví. A hlavně bych se už nevešla do záběru. Děkuju celý partě! Ráda bych řekla, že vás budu sledovat, ale tušim, že od září budu sledovat jinou love story,“ napsala na Instagram.

„Jednou se vrátí, Janku“ a „buď připravenej,“ zní hashtagy. Nyní už o jejím těhotenství všichni ví, ale tušili ho už před pár měsíci, kdy si herečka dala od natáčení pauzu. „Chci vám sem napsat o něčem, co jsem včera celý den řešila a dneska se stalo. Sdílela jsem s váma prosbu o to být doma. A já doma jsem!“ uvedla na svém Instagramu.

Nebránila se těhotenským fotkám

„Dneska jsem měla celý den točit Slunečnou. Víme, že všichni se na place snaží o dodržování “bezpečí” (neustálé dezinfekce studia i rukou, měření teplot, lékař, zmenšení štábu) a je to dobře. Ale já se rozhodla, že točit prostě nepůjdu! Nepřijde mi to natolik důležitý v těhlech dnech“ pokračovala.

„I když si práce vážím. Zodpovědný je prostě bejt doma, pokud můžete! Děkuju Simoně, naší hlavní producentce, že mě pochopila a nenutila. Vím, že jsem všem způsobila velké komplikace a omlouvám se jěstě jednou. Ale jsem ráda, že jsem to udělala. Nakonec jsme to vyřešili tak, že od šesti od rána se mnou točí přes facetime! Buďme co nejvíc doma! A nosme roušky! Až dotočím, zkusím nám taky ňáký spíchnout,“ dodala. Ví, že zdraví miminka je prostě nejdůležitější.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky