Známe to všichni - v poličkách koupelny se kupí sprchové gely a mýdla, která nám kdosi přinesl darem, nepoužívané zbytky šamponů, krabičky módních doplňků, o kterých jsme si mysleli, že je určitě vynosíme a řada dalších věcí. Výsledkem je jeden velký chaos, který nelahodí oku a obtížně se v něm žije.
Herečka Veronika Arichteva, která se nedávno nastěhovala do domu za Prahou, si toho je dobře vědoma. Proto se snažila koupelnu zařídit jednak vkusně, jednak tak, aby v ní bylo “vizuálního smogu” co nejméně. “Vždycky se mi líbily spíš neutrální světlý tóny, nic moc barevnýho, co upoutává pozornost, ale bála jsem se, že bych v tom neuměla žít,” prozradila na sociální síti.
Naštěstí si na tento styl velmi rychle zvykla, i když připouští, že jí ho lehce narušil malý syn. “Barevný plastový nádech nám do koupelny dodal Luka, no. Ale aspoň na chvíli jsem si užila ten minimalismus, než jsem zabydlela i jeho,” dodala s úsměvem spokojená maminka.
Jedna věc je myslet už při zařizování na to, aby koupelna (potažmo jakákoliv jiná místnost) nebyla přeplněná, druhá věc je poté samotná údržba. Na tu je potřeba jít od lesa, pokud člověk tedy chce, aby domácnost sloužila jemu a on se naopak nestal jejím otrokem. Profesionální uklízečky se shodují na tom, že zvlášť koupelnu je třeba udržovat systematicky.
Postup je poměrně jednoduchý. Nejprve se vyzbrojte kbelíkem nebo krabicí a do ní posbírejte všechno, co stojí na vaně a umyvadle. Je to rychlejší, než každou nádobku po jedné nadzvedávat.
Čistá koupelna krok za krokem
Ihned poté všechny povrchy, které máte v plánu mýt, namočte houbičkou a saponátem. Nechejte vše chvíli působit a obzvlášť zaneřáděná místa bez obav potřete octem.
V mezičase posbírejte vše, co vám překáží na podlaze - předložky, ručníky, koš na prádlo, zkrátka vše. Podlahu vyluxujte, dostanete se tak do těch nejtajuplnějších zákoutí, kde prach již téměř vyhlásil nezávislost. Poté vyčistěte odmáčené plochy a otřete je dosucha. Nezapomeňte také na zrcadla. Nakonec vytřete podlahu.