Nová opatření v rámci koronavirové krize vadí mnohým umělcům. Nejde ani tak o bary zavírající v době, kdy ještě nejdou spát ani děti, ale spíše o divadla. Hrát se nesmí, a tak nebudou mít herci co jíst. Těžce to snáší třeba Bára Basiková nebo Daniel Hůlka.

„Na všech odborných a povolaných místech se dozvídáme stále totéž. Že koronavirus není nebezpečný víc než silná chřipka, infekce nebo jiná viróza. Zdravý člověk ve středním věku nemá při nakažení vážnější problém. Nemoc proběhne a zase zmizí,“ napsala Basiková na svůj Facebook, aby zmírnila napětí.

Veronika dala jasně najevo, co si myslí

„Samozřejmě ti, kteří již nějakou nemoc mají, nebo jsou již ve vyšším věku, se musejí chránit stejně tak, jako když bývají na podzim chřipkové epidemie. A to je celý. Denně umírá na leukémii, rakovinu, plicní choroby a stovky dalších nemocí mnohem mnohem více lidí,“ pokračuje zpěvačka.

„Myslím si, že zakázat lidem zpěv je psychologický tah. Bohužel se to neděje jen u nás, děje se to všude ve světě. Pan Prymula je pro mě velké zlo a dokazuje to svými činy. Nechápu, jak to mohla Poslanecká sněmovna odsouhlasit,“ rozčiloval se pro změnu Hůlka pro super.cz.

Basiková má už opatření plné zuby

„Není to o tom, že všechna opatření by byla špatně, já souhlasím s tím, že se někde roušky musí nosit, někde je potřeba respirátorů, to vím, ale tahle opatření, která nám pan plukovník nadělil, nejsou účelová k tomu, aby nám pomohla, a myslím, že je to se zlým úmyslem,“ dodal zpěvák pro objasnění.

Na opačném břehu stojí herečka Veronika Arichteva, jenž je momentálně čerstvou maminkou, a tak je jasné, že má k dané situaci zcela jiný postoj. Nechce, aby jejího malého chlapečka cokoli ohrozilo, a proto nabádá lid, aby dodržoval vše, co je stanovené.

Obdobný názor má Daniel Hůlka

„V březnu jsme všichni šířili nutnost nosit roušky, být opatrní, vyhýbat se rizikovým skupinám, snažit se minimalizovat kontakt s hodně lidma. Snad každej umělec buď visel někde na billboardu s rouškou nebo vykukoval z televize a snažil se motivovat ty ostatní,“ myslí si Arichteva.

„Dneska se kapely snaží vochcat nařízení, Basikový, Hůlkové a jim podobní demonstrovat proti něčemu, co já považuju za to nejmenší, co můžeme pro sebe a okolí udělat. Nechápu! Nepropadejme panice, ale prosím, neberme to, co se teď děje, na lehkou váhu,“ zakončila svůj příspěvek Arichteva a dala tak jasně najevo svůj názor.

Arichteva se chce mít na pozoru

Vzhledem k novorozenému miminku se chce mít na pozoru. „První společnej vývoz! Luka celou dobu chrápal, Ebbina celou dobu honila kachny, mně celou dobu strašně foukalo do uší a Bisi se celou dobu snažil nám udělat slušivou památeční fotku. Takže krásná procházka podle představ,“ ukázala na Instagramu Veronika, jak si roli maminky užívá.