Koupelna často na svého majitele prozradí více, než možná zamýšlel. Pouhým pohledem na obsah polic hravě poznáme, zda se obyvatel domácnosti topí ve hmotě, nebo je naopak hlavou v oblacích a přízemními věcmi nemíní ztrácet čas. 

Množství barevných lahviček, strakaté ručníky a náhodné serepetičky často působí dojmem vizuálního smogu, ze kterého snadno rozbolí oči. Tomu se Veronika Arichteva, která se nedávno přestěhovala do nově zrekonstruovaného domu za Prahou se staletou historií, chtěla vyhnout. 

“Vždycky se mi líbily spíš neutrální světlý tóny, nic moc barevnýho, co upoutává pozornost, ale bála jsem se, že bych v tom neuměla žít,” prozradila na sociální síti svým fanouškům, jaký styl bytového designu je jejímu srdci blízký. 

Proto se rozhodla, že když už má možnost zařídit si nové bydlení přesně podle těchto principů, vezme to pořádně z gruntu. Každý jeden detail v její koupelně je proto do detailu promyšlený, vše spolu ladí a každá věc má svůj účel. 

Drobné narušení představují snad jen dětské hygienické potřeby jejího malého syna. “Barevný plastový nádech nám do koupelny dodal Luka, no. Ale aspoň na chvíli jsem si užila ten minimalismus, než jsem zabydlela i jeho,” prozradila s úsměvem spokojená maminka. 

Uklidit koupelnu chce pořádný kumšt

Aby byl výsledný efekt zaručený, je ale potřeba koupelnu nejen udržovat přiměřeně prostou zbytečností, ale také již při jejím zařizování přemýšlet nad tím, kolik času zabere údržba. Zásadní je především funkční systém, což jistě potvrdí každá profesionální uklízečka. 

Při úklidu si nejprve udělejte prostor. Do kbelíku nebo krabice posbírejte z celé koupelny vše, co by vám při gruntování mohlo překážet. Nevynechejte umyvadlo ani okolí vany. Určitě vám to totiž zabere méně času, než každou drobnost nadzvednout zvlášť.

Jakmile s tím budete hotovi, veškeré povrchy navlhčete vodou a vhodným čistícím prostředkem. Nevrhněte se hned poté na jejich mytí, ale dejte tomu čas a nechte vše nejprve důkladně odmočit.

Vaši další pozornost poté věnujte podlaze. Vše, co na ní překáží, například předložka, ručníky, koš na prádlo či zapomenuté ponožky, odstraňte z cesty. Místo zametání zkuste tentokrát vyluxovat. Poté již přijde čas setřít povrchy a otřít je dosucha. Následující krok je vyleštění zrcadla. Než koupelnu opustíte, vytřete podlahu a hotovo budete mít co by dup.

Dům obývá ještě další chlapec

Při prohlížení fotografií na sociální síti populární herečky možná někoho překvapí snímky dětského pokoje, který je rovněž zařízen v minimalistickém stylu. Nepatří ale malému Lukovi, nýbrž Teovi, kterého má režisér Biser Arichtev z předchozího vztahu. 

“Je potřeba říct, že Teo bydlí primárně u své maminky, ale teď se chystá na střední školu nedaleko od nás, tak uvidíme, jestli toto zázemí nebude třeba využívat častěji. Naším cílem bylo zařídit pokoj tak, aby zdě měl dostatek prostoru a pohodlí a aby to byl už zkrátka pokoj pro brzy dospělého kluka,” vysvětlila herečka pro web Marianne. 

“Už je ve věku, kdy má rád hezký věci a nepotřebuje mít zahlcený pokoj krámama. Má rád čistý design,” dodala s tím, že mladý muž si může pokoj dozařídit sám podle vlastního vkusu.

Související články