Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kulturistka Mikulcová: Ženy se mi líbí od puberty, s přítelkyní jsem 17 let

Věra Mikulcová
Věra Mikulcová
Zdroj: profimedia

Věru Mikulcovou veřejnost objevila teprve nedávno, i když ve světě kulturistiky působí už téměř dvacet let. Česko reprezentuje v nejrůznějších soutěžích, těší se velkému úspěchu a má už roky stejnou přítelkyni. Přesto musí čelit urážkám veřejnosti.

Osobně si to Věra ale nebere. Má zdravé sebevědomí a podle ní to za to nestojí. „Beru to tak, že to je v pohodě. Když se pak podíváte na ty lidi, tak jsou to většinou tlusťoši, kteří do mě zajíždějí, nebo žížaly, které mi mohou postavu jen závidět. Evidentně nejsou spokojení se sebou, a tak třeba řeší mě nebo jiné lidi. Já je neřeším,“ prozradila webu eXtra.cz.

Podle některých vypadá Věra jako muž. Té je to ale jedno. Na řešení blbostí nemá čas. Daleko raději se věnuje kulturistice a své dlouholeté přítelkyni. „Jsme spolu 17 let. Jana mi je strašně velkou oporou. Podporuje mě ve všech mých krocích, když jsem třeba v dietě, což je občas docela drsná věc pro psychiku, tak se na ni mohu spolehnout. Jsme spolu každý den, doma i v práci a ještě jsme se nepohádaly,“ popisuje Věra záviděníhodný vztah. Teď má postavu dokonalou, ale ne vždycky tomu tak bylo.

V mládí vážila téměř 100 kilo. Zřejmě kvůli životnímu nadhledu a věčnému optimismu posměšky nikdy nepocítila. „Lidi mě brali, jaká jsem, ve škole všechno bylo v pohodě, naopak si myslím, že mě měli rádi,“ uvedla. Změna nastala po úrazu kolene v roce 1999, kdy začala cvičit a už u toho zůstala.

Je profesionální kulturistkou, ale do toho je majitelkou fitness centra. „Kulturistikou se tady v České republice uživit nedá. Vlastním fitko a to je moje práce, můj příjem. Když jste v Česku profesionál, hradíte si všechno sami. V zahraničí jsou sponzoři. Největší náklady padnou za doplňky stravy, letenky a ubytování během soutěží,“ prozradila Věra v pořadu Reflexu Prostor X.

Nebála se promluvit ani o látkách, které svaly podporují. „Určitě to na mě taky vidíte, že jsem trošku už na jiné bázi, než klasická ženská. Když je člověk junior či dorostenec, měl by se stravovat a brát suplementy, co se týče proteinů. Žádné ty zakázané věci, to vůbec. To jsem i proti,“ dodala.

Na pomluvy kašle

V zájmech i postojích ji podporuje hlavně přítelkyně. Kdy vlastně přišla na to, že cítí lásku ke stejnému pohlaví? „Myslím, že to mám vrozené. Ale v období puberty to bylo jasné a já věděla, že se mi líbí ženy,“ řekla pro eXtra.cz a dodala, že se ani po letech registrovat nechystají.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky