Věra Galatíková se narodila ve Zlíně a původně byla učitelkou. Po maturitě na pedagogickém gymnáziu učila rok v jihomoravském Vracově.

Nakonec se ale rozhodla jít za svým snem, vystudovala JAMU a následně získala první angažmá ve Východočeském divadle v Pardubicích.

Poté Galatíková prošla Činoherním klubem, Divadlem S. K. Neumanna, Městským divadlem pražským a od roku 1993 byla členkou činohry Národního divadla. Životní láskou hvězdy byl její kolega z branže, Ladislav Frej, s nímž založila rodinu. Dvojici se narodil syn Ladislav a dcera Kristýna, která je též úspěšnou herečkou. Manželství ale nebylo zrovna idylické, jelikož se Frej často „zapomínal“ s jinými ženami.

Šulcová byla z rozchodu s Frejem zdrcená

Mezi milenky Ladislava Freje patřila například Jana Šulcová, s níž se seznámil v době, kdy byl již sedmým rokem ženatý s Věrou Galatíkovou.

Vdaná ovšem byla i jeho múza Šulcová, a to za Oldřicha Víznera. Jiskra mezi Frejem a Šulcovou přeskočila na natáčení filmu Oldřich a Božena, kde se Jana odhalila kvůli roli do naha.

Frej pak po letech románek potvrdil deníku ahaonline.cz. „Je to pravda. Tenkrát to byla star, krasavice českého filmu a televize. Ona hrála Juditu, já knížete Jaromíra a Jiří Bartoška mého bratra Oldřicha. S Janou jsme si notovali, jaký je ten Barťák zlosyn. Ve středověkém kostýmu jí to moc slušelo, spolu jsme tvořili krásný pár a vůbec se mi velice líbila,“ popsal záletný umělec.

O přízeň Šulcové se navíc v té době ucházel také Martin Stropnický a Frej musel o svou krásku zabojovat. „Tenkrát jsme hráli Goldoniho komedii Vzhůru na letní byt. Jednu dvojici představovali Viktor Preiss s Helenkou Friedrichovou, druhou Jana se mnou. Po pauze se rozletěla opona a já hrál Janě na forbíně serenádu na housle za doprovodu kytary. Soupeřili jsme o tu neskonalou krásku, hrdě dominující širokému okolí, zasaženému působením gravitace Janina supersexerotického charismatu. Kolik nás uvízlo v jejích tenatech! Nebylo ale úniku,“ zavzpomínal Ladislav Frej s tím, že vztah nakonec po pár měsících ukončil. „Jana to tenkrát nesla velmi těžce,“ netajil se herec. I když jeho nevěry byly veřejným tajemstvím, pro jeho manželku Věru Galatíkovou bylo vždy prvořadé udržet rodinu a proto jeho zálety tiše trpěla.

Související články