Životní eskapády geniální zpěvačky Věry Bílé: Závislost na hazardu a deprese

Věra Bílá
Věra Bílá
Zdroj: Šíp
Věra Bílá

Věra Bílá měla zlato v hrdle. Věděli to v Americe i tady. Jenže romská zpěvačka měla problémy s hazardem, které ji dostaly na dno. Skončila úplně sama a bez peněz. Těsně před smrtí se chystala obnovit zašlou slávu, ale nikdy už se jí to nepovedlo.

Byla hvězdou první velikosti. Na soukromém koncertě zpívala Billu Clintonovi a chystala se dokonce na vystoupení v Carnegie Hall v New Yorku. Jenže Věře Bílé umřel manžel, posléze se jí předávkoval syn a do toho byla závislá na automatech. Postupem času přišla prostě o všechno a dostavily se akorát tak deprese.

Vědělo se o ní, že není zodpovědná a neumí hospodařit. Není divu, že si nasekala spoustu dluhů. V herně svého času snad i bydlela a nasázela do blikajících mašinek peněz, o kterých se nikomu nikdy nesnilo. Nakonec skončila na ubytovně v Rokycanech. Byt tvořila jedna místnost. Kuchyň a toaleta byly společné.

Věra zažila světovou slávu, ale o všechno přišla

Těsně před svou smrtí se pokoušela o comeback a nazpívala píseň s Janem Bendigem, ale úspěch se nedostavil. Během života bojovala s těžkou cukrovkou a jinými zdravotními problémy. Její osud lze sledovat v hodinovém dokumentu Poslední naděje Věry Bílé, které za jejího života natočil David Vondráček.

Na premiéru už Bílá dojela na vozíčku. Chodit mohla, ale bolelo ji to. Infarktu podlehla letos v březnu. Sama tvrdila, že nikoho nemá. Dokonce se i pokusila o sebevraždu. „Otrávila jsem se minulý týden léky. Ale zachránili mě, když do mě nalili mléko. Hodně jsem zvracela. Nebaví mě na tomto světě žít,“ řekla tehdy Šípu.

V hudebně nejplodnějším období vystupovala Bílá se skupinou Kale. Album Rom pop ve Francii ocenili jako nejlepší desku v kategorii world music. Měli možnost vystupovat všude po světě. Jedna z možností byla i Královská opera v Madridu.

Snažila se o comeback, ale nevyšlo to

Věra toho ale naplno nevyužila, jelikož ji strhlo gamblerství. Návrat na koncertní pódia už se jí nikdy nepovedl.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky