Byla hvězdou první velikosti. Na soukromém koncertě zpívala Billu Clintonovi a chystala se dokonce na vystoupení v Carnegie Hall v New Yorku. Jenže Věře Bílé umřel manžel, posléze se jí předávkoval syn a do toho byla závislá na automatech. Postupem času přišla prostě o všechno a dostavily se akorát tak deprese.

Vědělo se o ní, že není zodpovědná a neumí hospodařit. Není divu, že si nasekala spoustu dluhů. V herně svého času snad i bydlela a nasázela do blikajících mašinek peněz, o kterých se nikomu nikdy nesnilo. Nakonec skončila na ubytovně v Rokycanech. Byt tvořila jedna místnost. Kuchyň a toaleta byly společné.

Věra zažila světovou slávu, ale o všechno přišla

Těsně před svou smrtí se pokoušela o comeback a nazpívala píseň s Janem Bendigem, ale úspěch se nedostavil. Během života bojovala s těžkou cukrovkou a jinými zdravotními problémy. Její osud lze sledovat v hodinovém dokumentu Poslední naděje Věry Bílé, které za jejího života natočil David Vondráček.

Na premiéru už Bílá dojela na vozíčku. Chodit mohla, ale bolelo ji to. Infarktu podlehla letos v březnu. Sama tvrdila, že nikoho nemá. Dokonce se i pokusila o sebevraždu. „Otrávila jsem se minulý týden léky. Ale zachránili mě, když do mě nalili mléko. Hodně jsem zvracela. Nebaví mě na tomto světě žít,“ řekla tehdy Šípu.

V hudebně nejplodnějším období vystupovala Bílá se skupinou Kale. Album Rom pop ve Francii ocenili jako nejlepší desku v kategorii world music. Měli možnost vystupovat všude po světě. Jedna z možností byla i Královská opera v Madridu.

Snažila se o comeback, ale nevyšlo to

Věra toho ale naplno nevyužila, jelikož ji strhlo gamblerství. Návrat na koncertní pódia už se jí nikdy nepovedl.