Vendulka Křížová se po rozvodu s Oldřichem Víznerem stáhla do ústraní a společnosti se vyhýbá. Po dlouhé době ale udělala výjimku a dorazila na levandulové setkání, kde potkala spoustu kolegyň z branže.

„Shodou okolností Levandulové údolí znám, protože ho navštěvuji. Věřím, že aromaterapie má vliv na psychiku a tělo člověka. Potrpím si na různé olejíčky a vůně. Když je člověku úzko, tak se příjemně uvolní,“ svěřila se herečka Blesku.

Vendulka se i po padesátce udržuje a vypadá skvěle. Nejen, že má dokonalou postavu, ale stárnutí se nijak nepodepsalo ani na jejím obličeji, kde nemá prakticky jedinou vrásku.

„Věk je neúprosný a nelze s ním bojovat. Já jsem se s tím smířila a beru to, jak to je,“ tvrdí Křížová, která po rozchodu s Víznerem potkala osudového muže.

Ani jedno z dětí nechce být hercem

„Stále mám stejného přítele a jsem šťastná. S Oldou jsme ve spojení, máme spolu tři děti a myslím, že se v rámci možností má dobře,“ pochlubila se Vendulka Křížová, která v manželství s představitelem filmového Saturnina žila 20 let. Herec ji tehdy opustil pro ženu o šestačtyřicet let mladší. S Vendulou ho navždy pojí děti.

„Nejstarší Anežce je 24 a nejmladšímu synovi 16. Obě starší děti studují vysokou školu. Ani jeden nechce být hercem,“ prozradila trojnásobná maminka Vendula.

Křížová se příležitostně mihne v televizi, nejvíce se ale věnuje divadlu. „Jsem v Divadle na Vinohradech, kde neustále probíhají nové a nové premiéry. Naposledy jsme dělali komedii od Karla Steigerwalda, což bylo moc příjemné,“ popsala Vendulka svou náplň práce.

Herečka původně pochází z Opavy a vystudovala dramatické oddělení Státní konzervatoře v Ostravě. Poté nastoupila do Divadla na Vinohradech v Praze, kde působí dodnes.

Hrála v různých žánrech domácího i světového repertoáru (Bláznivá ze Chaillot, Poprask na laguně), především ale počátkem 90. let zaujala titulní postavou v představení Romeo a Julie.

V posledních letech se diváci s Křížovou mohli setkávat také v seriálech, účinkovala například v Ordinace v růžové zahradě, nebo v Cestách domů.

Související články