Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vendula Svobodová: Muži v sobě mají dost machismu

Vendula Svobodová: Muži v sobě mají dost machismu
Vendula Svobodová: Muži v sobě mají dost machismu
Zdroj: Ivan Kahún

Vendula Auš Svobodová dostala od života pořádně „naloženo“

Diskutujte: Působí na vás manžel Venduly Svobodové jako gentleman?

I když prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje VENDULA SVOBODOVÁ (40) už tuší, že ani letošní rok asi nebude výjimkou, co se životních lekcí týče, snaží se všechno brát s nadhledem a humorem sobě vlastním. I když přiznává, že někdy je to hodně těžké a složité. Nad vodou ji pak drží hlavně milovaný syn Jakub (6).

Jakub Svoboda Jakub Svoboda Zdroj: Ivan Kahún

Jaký je Kuba školák?
Kuba je zvídavé dítě. Musíte ho hodně zaujmout, aby udržel pozornost, což je těžké nejen pro učitele, ale i pro rodiče. Ale máme štěstí na dobrou učitelku i vychovatelku v družině, které mají Kubíka rády. On je hodně citlivý, ale nedává to navenek znát, je prostě po mně. Jednou z něj vyroste hezký kluk a nechci, aby ubližoval ženským. Chtěla bych ze syna vychovat vzdělaného gentlemana. Vím, že to zní pateticky, ale byla bych ráda, kdyby se to podařilo. Doba je dost konzumní, i mě to občas semele. Třeba když se mi líbí drahé šaty… Na děti číhá spousta nebezpečí – alkohol, drogy, ale i lidi se zlými úmysly.

Zmínila jste chování pánů k dámám. Co dělají ti čeští špatně?
No, myslím, že mají v sobě pořád dost machismu. Málokdy se mi stane, že mi nějaký muž otevře dveře, ale to není jediné...

Jak se chovali partneři k vám?
Úsměvná otázka. Můj první manžel (hudebník Karel Svoboda – pozn. red.) byl ze staré školy, gentleman. Jenže každý chlap má své mouchy (směje se). Ale tu slušnost a pozornost musí mít v sobě, uvnitř. Ovšem my ženy jsme si to částečně udělaly samy. Je mezi námi spousta feministek, docela ostrých, které prohlašují, že chlapa nepotřebují… Moc nevěřím, když říkají: Jsem sama a vyhovuje mi to.

Tip KAFE.cz

Celý rozhovor si můžete přečíst v nejnovějším čísle časopisu Story, které je právě na novinových stáncích.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky