Během koncertu zazněly největší hity Karla Svobody, které zazpívali Daniel Hůlka, Marian Vojtko a Petr Kolář. Velmi oslnila také někdejší Miss ČR Jitka Boho, která se nyní věnuje především zpěvu. V nádherných modrých šatech zazpívala písničku Tři oříšky, kterou v originálním znění nazpívala Iveta Bartošová. 

Mezi hosty nechyběl Svobodův syn z prvního manželství Petr Svoboda. Naopak se nedostavila jeho vdova Vendula Pizingerová, což vzhledem k významnému jubileu veřejnost překvapilo. O tom, proč se koncertu nezúčastnila, existuje přitom několik teorií. 

Vztahy na ostří nože

První z nich je, že se sama Vendula Pizingerová rozhodla nedostavit, protože není žádným tajemstvím, že s Petrem Svobodou má pořádně napjaté vztahy. Svoboda mladší totiž Vendulu jako svou macechu nikdy nepřijal a k srdci mu zkrátka nepřirostla. Ve své nedávno vydané skandální knize navíc poodhalil, že podle jeho názoru vedly Vendulu Pizingerovou ke vztahu s jeho otcem hlavně zištné důvody. 

Sama Svobodova vdova se k tématu problematického vztahu s vyvdaným synem odmítá vyjadřovat a proto své rozhodnutí na koncert nejít nijak nekomentovala. Na sociální síti ale zveřejnila vzkaz, který může naznačovat, že neúčast nepřišla z její vlastní vůle. 

“Téma na román. Láska, emoce, genialita, osud, zkušenosti, vnímání, dar. Je mi moc líto, že ti nemůžu popřát k narozeninám tak, jak bych chtěla. Díky,” vzkázala na sociální síti svému zesnulému muži do nebe. 

Podle zdroje webu Extra.cz ovšem vítr fouká z druhé strany. “Nepřál si ji tam syn Karla Petr Svoboda. Přišel za pořadatelem s tím, že buď on, nebo ona. Že s ní na jedné události nebude,” prozradil. Pořadatel koncertu se k tématu nicméně vyjádřit nechtěl. 

“K tomu se fakt nechci vyjadřovat. Jsem rád, že se koncert povedl. Ale je asi v pořádku, když tam ze znesvářené rodiny byla jen část. Jinak to nechci nijak komentovat,” uvedl pro Extra.cz provozovatel Divadla Broadway Oldřich Lichtenberg. 

Podobná situace se přitom již v minulosti stala. Před pěti lety se totiž Vendula Pizingerová za podivných okolností nemohla zúčastnit akce v pražském Hudebním divadle Karlín.

Související články