Diskutujte: Jaký věkový rozdíl do plusu I minusu jste ochotná ve vztahu akceptovat?

S hercem Oldřichem Víznerem má Vendula, kterou v poslední době vídáme v roli sestřičky ze seriálu Cesty domů, tři děti. Dvanáctiletou Anežku, desetiletého Alberta a pětiletého Ferdinanda. Krásná velká rodina a spokojený vztah. Přesto Vendula Křížová na otázku jestli je šťastná, odpověděla: “To je těžký... štěstí jsou jen okamžiky, to není trvalý stav. Jsou to záblesky, chviličky... Člověk může být ve velmi svízelné situaci, třeba je totálně zničenej, jeho život je v troskách, ale přesto je schopen opustit veškerou tu, řekněme, pozemskou bídu, v níž se nachází, a žít někde něco jinýho. A v tu chvíli může být i šťastný. Odpověděla bych vám, že štěstí zažívám a hledám. Chci být k němu otevřená, abych ho zachytila. Čím je člověk starší, tím víc si uvědomuje, jak zdánlivé maličkosti jsou nesmírně důležité pro naše duše. Proto nám štěstí jakoby utíká, protože my ho často ani nevnímáme... Stále něco chceme a to, co bychom mohli mít kdekoliv a kdykoliv, míjíme. Škoda.”

Pro nové číslo týdeníku Vlasta, které právě najdete na stáncích, zpovídal Vendulu Křížovou publicista Luboš Nečas.
Herečka příliš rozhovorů nedává, proto je pohled do jejího soukromí pro její fanoušky mimořádně zajímavý. Prozradila například, že se s Oldřichem Víznerem seznámila v Divadle Ungelt při zkouškách divadelní hry Sylvie (mimochodem Vendula Křížová v této divadelní hře hrála roli psa). Co jí na o patnáct let starším slavném herci imponovalo? “Určitá svobodomyslnost, spontánnost, velká bezprostřednost. Je trochu blázen... (smích) I jako herec byl pro mě velmi inspirativní. A na svůj věk jako by byl v něčem nevyzrálej, klukovskej. Bez pózy. Prostě velmi složitej člověk. (smích)”
V rozhovoru, který najdete také na www.vlasta.cz, se mimo jiné dozvíte, jakými krizemi jejich patnáctiletý vztah prošel

Co o Vendule Křížové (asi) nevíte:

  • Narodila se a vyrůstala v Opavě. Maminka byla herečka, otec dendrolog. Má tři starší sestry.
  • Když jí bylo deset let, zemřel jí tatínek. “To bylo nečekaný a hodně bolavý. Řekla bych, že to pro mě byla ta nejtěžší krize.”
  • Vystudovala konzervatoř v Ostravě
  • Už od osmnácti let působí v souboru Divadna na Vinohradech.
  • Na televizní obrazovky se po všech mateřských dovolených vrátila nejdříve rolí v seriálu Ordinace v růžové zahradě a nyní ji diváci mohou vídat v seriálu Cesty domů.
  • Skvěle vychází s bývalými partnerkami Oldřicha Víznera, jednou z nich je i herečka Jana Šulcová. „Olda si zkrátka vždycky vybíral bezvadný ženský,“ směje se.
  • O svatbě tvrdí: „Není to nejdůležitější.“

Celý rozhovor si přečtete v novém čísle týdeníku Vlasta, další informace naleznete také na webu www.vlasta.cz