Veterináři si pro tygřici přijeli přímo do měchenického sídla Vémoly. Mimo odborníky na zvířata dorazila i policie. Zvířecího miláčka zápasníka odvezli ve speciálním stříbrném přepravním boxu. Tygřice jela až do německé ZOO v Mnichově. Na samotný převoz dohlížela mezinárodní organizace na ochranu zvířat Four Paws.

Životní prohra

Karlos Vémola svoje netradiční domácí mazlíčky miluje nadevše. Zásah v jeho domě byl tak pro něj velmi emotivní. Podle zdrojů Expresu je bijec z celé situace na dně. „Karlos je z toho pochopitelně hodně zlomený,“ sdělil blízký zdroj z okolí Vémoly. Den před stěhováním šelmy se Vémola se svou milovanou tygřicí loučil. O vzpomínkové video se podělil s fanoušky na Instagramu. „Ty tady budeš už za chvilku sám, viď,“ řekl smířeně v jednom z videí svému lvovi.

Pro legendu české bojové scény byl odvoz milovaného zvířete tak emočně náročný, že se samotného zásahu nezúčastnil. Už dopředu avizoval, že by to pro něj bylo příliš bolestivé.

Přesun do Německa

O odebrání tygřice Antonie Ramby rozhodlo Ministerstvo životního prostředí. Důvodem měly být chybějící dokumenty k jejímu vlastnictví. Některé dokumenty měly být dokonce zfalšované. Mimo právní aspekty nebyly podle všeho dodržené ani vhodné podmínky pro její chov. „Potvrzuji, že dojde k odebrání zabaveného nelegálně chovaného mláděte tygra ze soukromého chovu Karla Vémoly. Důvodem je především fakt, že chovatel nebyl schopen doložit legální původ zvířete ani okolnosti jeho nabytí, čímž porušil zákon o obchodování s ohroženými druhy,“ uvedla pro CNN Prima News mluvčí ministerstva Lucie Ješátková.

Šelma putuje do místa, kde už některá zabavená zvířata z České republiky žijí. V zařízení Tierart Wild Animal Sanctuary v Německu jsou šelmy, které byly zabaveny podnikateli Ludvíkovi Berouskovi.

Podle expertů tygřice u Vémoly psychicky trpěla. V dospělosti by mohla být díky tomu i nebezpečná.

Krušné časy

Pro Vémolu to v současné době není rozhodně lehké období. Osmatřicetiletý zápasník se připravuje na zápas, který ho čeká na konci prosince. V pražské O2 areně si změří síly s několikaletým rivalem Pirátem. Mělo by se jednat o jeho poslední zápas v O2 areně.

Není to tak dlouho, co se při jednom ze svých náročných tréninků zranil. Inkasoval ránu do obličeje a díky velkému krvácení musel vyrazit do nemocnice. "Přijel jsem do nemocnice, zaparkoval jsem, přišel jsem tam celý zakrvácený a říkám, že bych to potřeboval zašít. Sestřička mi říká, že potřebuje moji kartičku pojištěnce. Neměl jsem sílu se takhle v noci hádat, tak jsem odešel," zavzpomínal pro kanál MEDx Talks.

"Jak jsem však byl po tom úderu zblblý, tak jsem nevěděl, kde jsem nechal auto. Tak jsem chodil po parkovišti a hledal jsem ho. Asi za tři čtvrtě hodiny jsem se vrátil a ona mi ještě vynadala, kde jsem byl tak dlouho. Vysvětloval jsem jí, že vůbec nevím, kde jsem a jestli by mi to nejdřív mohla zašít. Kartičku pojištěnce jsem nakonec našel,“ dodal. Otázkou zůstává, jak moc všechny situace ovlivní jeho plánovaný zápas. Legenda české MMA se chystá ukončit kariéru pochopitelně vítěznou šňůrou.

Související články