Na letošní svátky se stejně jako na každé jiné oblíbený zprávař televize Nova velmi těší. Připravený je precizně, a tak mu stres a shon nehrozí. “Už mám všechny dárky. Já nakupuju v listopadu, někdy i v říjnu, a potom v tom adventu už si jen užívám vánoční atmosféru. Kolegové se mi napřed smějí, ale potom se zase směju já jim, že propadají vánoční panice hysteričtí, že nic nemají,” svěřil se s úsměvem redakci Kafe.cz.

Na výběr překvapení pro své nejbližší má přitom skvělý systém, který mu zaručí, že všichni obdarovaní budou spokojeni. “Během roku sbírám vyřčená nebo jen tak naznačená přání, která si ten člověk často ani neuvědomuje, že je řekl a hned si to zapíšu, pořídím, pokud možno hned, abych na to nezapomněl, a mám vystaráno,” popsal svůj přístup k nakupování dárků.

Norský svetr ke stromečku nenosí

Na rozdíl od řady lidí si Rey Koranteng nepotrpí na tradiční vánoční outfity se soby a kostkovanými motivy. “Moje dcera má přítele, on je ze Skandinávie a tam mají tradici, že na Vánoce nosí to, čemu my tady říkáme norský svetr. Ty kýčovité se soby a tak dále, takže on to nosí, ale my žádné vánoční outfity neprovozujeme. Na štědrý den musí být člověk samozřejmě pěkně oblečený, ale nic jiného,” sdělil moderátor. 

Místo toho si ale se svými potomky užívá jiné tradice, které si za roky společného života v rodině vypěstovali. “Máme takové rodinné rituály. Komplikované je, že máme děti v různém věku, nestarší dcera tedy nežije v Česku, ale s těmi, co jsou ještě doma, chodíme třeba na Staroměstské náměstí na stromeček, i když v poslední době už jen okouknout a do davu se nepouštíme,” připustil Rey Koranteng s tím, že množství turistů v Praze je o svátcích mnohdy až neúnosné.

“Někdy chodíme také na Pražský hrad, kde jsou vánoční trhy, které jsou mnohem klidnější. Přitom jsou s těmi na Staroměstském náměstí srovnatelné. Chodíme také na Karlův most, kde je kříž, u kterého si můžete něco přát od svatého Nepomuka. Nebo do Ďáblického háje, kde jsem vyrůstal a je tam klid na to, že je to v Praze,” popsal krásné zvyky jejich rodiny.

S Lucií Borhyovou si vyměňují cukroví

Při setkání s Reyem Korantengem přišla řeč také na jeho kolegyni Lucii Borhyovou, se kterou tráví v práci spoustu času. Nabízí se tak otázka, jestli společně také nějakým způsobem slaví Vánoce. “S Lucií si dárky nedáváme, maximálně cukroví. Na nervy si ale nelezeme, je o nás známé, že jsme nejen kolegové, ale i kamarádi. Dokonce jsme sousedé,” sdělila pro Kafe.cz oblíbená televizní tvář.

Rey Koranteng je již neuvěřitelných 29 let ženatý. Se svou manželkou Monicou má tři dcery, Vanessu, Sofii a Leontýnu. Jeho paní ovšem o mediální svět nemá příliš zájem, a tak se po jeho boku na veřejnosti objevuje pouze velmi výjimečně.

Související články