Letošními svátky rozhodně otřásla hrozivá tragédie, ke které došlo 21. prosince na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Během střelby, kterou měl na svědomí teprve čtyřiadvacetiletý student David K., přišlo o život 14 obětí. Zároveň vyšlo na povrch, že střelec měl mít na svědomí také brutální vraždu tatínka s miminkem v Klánovicích a smrt svého otce. Proto většina českých celebrit na Štědrý den místo obvyklého chlubení bohatou večeří a dárky vyjádřila upřímnou soustrast všem pozůstalým a těm, které tragédie jakkoli zasáhla.

Přesto se ale nakonec našli jedinci, kteří poodhalili své soukromí a ukázali, jak u nich letos probíhali Vánoce.

„Krásné Vánoce vám přejeme,“ vzkázala Lela Vémola na sociální síti a přidala snímek, na kterém má celá rodina tématické oblečky. Její muž Karlos nahodil kostým Santy, a děti i jejich silikonem vylepšená maminka též navlékly červeno bílé vánoční modely.

Momentku ze štědrovečerní večeře ukázal také zpěvák Tomáš Klus. „Dobrou chuť a nekonečné štěstí vám všem. Kéž nám dobromysl a sounáležitost vydrží navždy,“ popřál fanouškům hudebník a trojnásobný otec.

Od stromečku se ozvala i Simona Krainová s manželem Karlem Vágnerem a dětmi, nebo Tereza Kerndlová. „Krásné Vánoce. Prožijte Štědrý den v lásce, míru a vděčnosti, že můžeme být s těmi, kteří pro nás tolik znamenají,“ napsala zpěvačka.

Náročné přípravy Vánoc měla trojnásobná maminka Agáta Hanychová. Ta slavila s přítelem Miroslavem Dopitou.

„Tak se s tím se*em dva měsíce, abychom dnes mohli padnout únavou a úplně zbytečně se cpát studeným kaprem a bramborovým salátem. No jo, každý rok to chci změnit a pokaždé to dopadne stejně,“ postěžovala si vyčerpaná influencerka.

Pozdrav svým fanouškům poslala mimo jiné i Dara Rolins. Zpěvačka v něm zmínila i rodiny, které ztratily své blízké.

„Dlouho jsem přemýšlela nad tím, jak těžce se mi tentokrát píše to známé ,šťastné a veselé‘. Myslím, že nejvýstižnější bude popřát nám všem pokojné Vánoce, a i to bude v mnohých rodinách nemožné. Užívejte čas s rodinou, s lidmi, které milujete. Každou minutu, každý nádech, všechny důvody k projevu lásky, úsměvu a ke štěstí. Tady a teď. Protože všechno začíná a končí v rodině. Tak si ji chraňte a starejte se o ni,“ vzkázala na Instagramu.

Související články