Pro řadu lidí se Vánoce nesou především v duchu shonu, nakupování a konzumu. Pro herečku Anetu Krejčíkovou je to ale o něčem úplně jiném. Raději má klid, rodinnou pohodu a svátky v klasickém duchu. 

“Letos bych se chtěla opravdu zklidnit, užít si ticho, domácí pohodu a tak nějak opravdu být s rodinou. Myslím, že Vánoce jsou o tom, že by člověk měl opravdu obětovat čas a věnovat ho těm blízkým. A neodbíhat pořád třeba na sociální sítě a podobně. Nic speciálního jinak letos nemáme v plánu,” prozradila pro Kafe.cz sympatická umělkyně.

Z pohádek má nejraději klasiku

Ke svátkům také neodmyslitelně patří také pohádky, kterých obyčejně na konci roku bývá televizní program plný. Na ty oblíbené se tak chystá i Aneta Krejčíková. “Nevím, jak děti, protože těm se třeba loni ta hlavní televizní pohádka moc nelíbila, ale já mám moc ráda pohádku Hrátky s čertem, i když je už hodně stará. Je to ale taková klasika,” řekla Aneta Krejčíková pro Kafe.cz.

Stejně jako jiné rodiny se i Aneta Krejčíková se svým mužem Ondřejem Rančákem chystají potěšit své děti dárky pod stromečkem. V jejich rodině prý tradičně dárky nosí Ježíšek, přestože od tohoto zvyku mnohé maminky upouštějí, protože nechtějí své potomky plnit báchorkami. 

“Nevnímám Ježíška tak, že by to byla nějaká nemilosrdná lež, která ubližuje. Já sama jsem na Ježíška věřila a protože mám o něco mladší sestru, sama jsem se potom snažila, aby věřila co nejdéle. Vánoce jsou potom takové kouzelnější,” myslí si sympatická herečka. 

Dárky nejsou to hlavní

Jak ale sama říká, nic se podle jejího názoru nemá přehánět, a to ani dárky. “Nerada bych, aby si děti myslely, že je to jen o materiálních dárcích. Samozřejmě miluji dostávat i dávat dárky, ale všeho s mírou,” prozradila nedávno pro server iDNES.cz.

Těžkou hlavu si nedělá obyčejně ani z přemíry gruntování nebo pečení, které je v Česku občas vnímáno skoro jako národní sport. “Rozhodně si nebudu v tomto klást velké nároky, že musím upéct osm nebo dvanáct druhů cukroví. Možná stihnu dvě, nebo si něco vezmu od mamky. Uvidíme,” uzavřela Aneta Krejčíková s úsměvem.

Související články