Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vanessa Paradis - žena, která zkrotila Johnnyho Deppa

Zdroj: Profimedia.cz

„Jsem dobrá žena, protože jsem jeho žena," říká Vanessa Paradis (36) o svém partnerovi, kterého jí závidí polovina lidstva. Nyní, po desetiletém soužití, je zřejmě konečně na obzoru svatba!

„Nejsme žádní odpůrci manželství, jenom je pro nás nepotřebné," říkala ještě docela nedávno francouzská zpěvačka Vanessa Paradis o svém vztahu s jedním z největších idolů světa - Johnnym Deppem. „Já mám jeho a on má mě, nemusíme si nic dokazovat. Já vím, svatba má něco do sebe. Možná to jednoho dne uděláme, ale rozhodně to není něco, bez čeho bych nemohla žít."

Nyní to vypadá, že onen den se přibližuje: Vanessa Paradis a Johnny Depp se prý chtějí vzít koncem dubna na svém venkovském sídle na jihu Francie. Pochopitelně neočekávejme velkou svatbu s paparrazzii kroužícími ve vrtulnících, šaty s desetimetrovou vlečkou, osmipatrový dort a dvousetčlenný pěvecký sbor. Budoucí manželé Deppovi patří k celebritám, které si bedlivě střeží soukromí. A tak se má obřad podle dobře informovaných zdrojů uskutečnit jen s několika přáteli, mezi nimiž nebude chybět rocker Keith Richards (který inspiroval Deppovu kreaci piráta z Karibiku Jacka Sparrowa) a režisér TIm Burton (který pro Johnnyho Deppa vymyslel ty nejpamětihodnější role jeho kariéry).

Krotitelka lvů

Není žádným tajemstvím, že než Johnny Depp potkal Vanessu Paradis, vedl velmi rozháraný život mladistvého rebela: experimentoval s drogami, občas zdemoloval nějaký hotelový pokoj, po jeho boku se střídaly krásky s nebezpečně temným charismatem jako Winona Ryder nebo Kate Moss. Od chvíle, kdy se při natáčení filmu Devátá brána setkal v Paříži s Vanessou, ale bylo všechno jinak: „Ty první dny, když jsem začal s Vanessou chodit, jsem si pořád dokola říkal: Tohle ať tě ani nenapadne! Ani náhodou! Ale někde vzadu v hlavě jsem už věděl tu skutečnou pravdu – že jsem z ní úplně vyřízený. Říkal jsem si: To nikdy! A přitom jsem do toho padal rovnou po hlavě."

Vanessa Paradis ovšem nerada slyší, když jí druzí říkají, že Johnnyho „zkrotila". „Jak, zkrotila? Jako lva, nebo co? Ne, ne, ne, není to tak, že bych ho k něčemu tlačila," rozčiluje se. „Možná jsem dobrá žena proto, že jsem jeho žena. Nevím, jestli bych dokázala být dobrou ženou někomu jinému."
Johnny přiznává, že Francouzka Vanessa si ho dokonale omotala kolem prstu tím, že mu začala vařit teplé večeře: „To mě úplně zaskočilo. Nikdy předtím jsem to nezažil. Najednou jsem v ní uviděl ženu, která se nebojí být ženou se vším všudy.“

Dokonalá žena někoho jiného

Johnny Depp není jediný, koho uhranula její lolitkovská tvář. Dodnes o ní básní také Lenny Kravitz, muzikant, který s Vanessou spolupracoval a na začátku devadesátých let s ní prožil milostný románek: „Byl jsem do ní bláznivě zamilovaný, ale nedokázal jsem v té době zkrotit některé svoje démony. Vanessa byla dokonalá žena, ale přišla ve špatnou chvíli. Hrozně toho lituju. To díky mně se seznámila s Johnnym Deppem. A od té doby jsem ji nikdy neviděl. Nechodí na moje koncerty, nejsme v žádném kontaktu. Ale věřím, že jednou na sebe někde narazíme a budeme mít čas si to všechno vyříkat."

V době, kdy se do ní Lenny Kravitz tak bláznivě zamiloval, bylo Vanesse osmnáct. A měla za sebou už desetiletou kariéru: začala zpívat v sedmi, svůj největší hit, Joe Le Taxi, natočila ve čtrnácti, a v osmnácti si zahrála ve filmu Sňatek bez domova, kde v roli problémové studentky předváděla provokativní sexuální scény s ženatým učitelem filozofie.

Dítě do roka a do dne

Události v jejím životě zkrátka měly vždycky rychlý spád - a stejně tomu bylo také v jejím vztahu s Johnnym Deppem. Otěhotněla pouhé tři měsíce po seznámení. A neplánované těhotenství, které by jinou dvojici nejspíš rozhodilo, je naopak proměnilo v dokonalý pár - zvlášť poté, co se jim narodila dcerka Lily-Rose Melody. „Připadá mi, jako bych měl šestatřicet let svého života před očima mlhu, a v tu vteřinu, kdy se Lily-Rose narodila, se ta mlha rozplynula a najednou jsem všechno uviděl úplně jasně a ostře,“ svěřil se Johnny Depp a dodává: „Řekl bych, že děti vám dávají sílu. Dodávají vám sílu a nadhled a pochopíte díky nim spoustu věcí. Co mě dřív rozčilovalo nebo štvalo, různé věci kolem Hollywoodu, články v časopisech, paparazziové a takovéhle věci, nad tím teď jenom mávnu rukou a radši si jdu s dcerou hrát s Barbínama.“

O dva roky později do rodiny přibyl ještě syn Jack a Vanessa s Johnnym se proměnili v jeden z nejidyličtějších (ale také nejuzavřeněji žijících) párů šoubyunysu. „Život s Johnnym je ještě krásnější, než si dokážete představit," říká Vanessa. „Byli jsme stvořeni jeden pro druhého. Možná to zní hloupě, ale přesně tak to je." 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky