Vanda Janda už za dobu své kariéry vynesla celou řadu pestrých modelů, kterými oslnila hosty různých akcí i vlastních módních přehlídek. Na svátky si ale užívá pohodlné oblečení a do gala se prý hází až ke štědrovečernímu stolu.

„Na Vánoce se snažím být v něčem pohodlným, jelikož je trávím u svých rodičů. Ale u stolu samozřejmě dodržuji nějaký outfit v rámci normy a úcty vůči ostatním lidem, takže se určitě vyparádím, ačkoliv lodičky se u nás v obýváku určitě nenosí, máme normálně papuče a většinou to příliš neřešíme,“ svěřila se návrhářka.

„Z rodiny s matčiny strany jsme z Polska, takže dodržujeme polské tradice, které se nejspíš diametrální liší od těch českých, nebo slovenských, se kterými jsem vyrůstala. Například děláme takovou černou houbovou polévku, na což se připravujeme od období, kdy se houby sbírají. Je to takový delší proces. Hlavní chod je podobný tomu českému nebo slovenském, akorát místo kapra máme pstruha, k tomu uděláme salát,“ popsala Janda, jak s rodiči obvykle oslavují.

„Co se týká takových těch tradicí, tak třeba rozkrajování jablka, určitě taky pečeme cukroví, všechno jsme si nějak pobrali z každé strany rodiny a vždy taky vzpomínáme na lidi, kteří už tady s námi nemůžou být a kteří nám ten daný zvyk předali,“ prozradila Vanda rodinné tradice.

Vanda Janda patří mezi tu část populace, která dárky řeší s předstihem. „Část dárků už mám, zatím určitě ne všechny, ale pro ty nejbližší už jo. A třeba pro moje kamarádky mám takovou krabici, kde to celoročně sbírám. Největší problém mi dělá koupit něco mužské části rodiny,“ vysvětlila nám svůj systém postupného nakupování.

Rodinné klenoty sundává pouze ve výjimečných případech

Velikou slabostí Vandy jsou šperky. Některé z nich má již od dětství a sundavá je pouze ve výjimečných případech.

„Vztah ke šperkům mám velice blízký, v podstatě pro mě znamenají vzpomínky. Šperky, které sama vlastním, jsem zdědila od starší generace v mojí rodině a tím pádem mají pro mě obrovskou hodnotu,“ říká Janda.

„Šperky se sama i ráda odměňuji za úspěchy, které jsem dokázala, nebo když jsem si odškrtla na své listině přání, nebo pracovních věcí. Lze s nimi skvěle podtrhnout i osobnost člověka, některé vůbec nesundávám a dokonce v nich spím. Například moje moje první náušnice, které mám od dětství a mám k nim hrozně vroucný vztah, protože se na ně skládali obě babičky i moje rodiče, takže na sobě nosím celou rodinu a jsem na ně velmi háklivá,“ směje se návrhářka a dodává, že si cennosti hlídá a to zvlášť v případech, kdy si je musí na chvilku sundat.

„Ačkoliv nestály vysokou částku, tak když jsem třeba na focení a někam je položí, mám tendenci se třeba desetkrát zeptat kde jsou, i když vedle toho leží třeba prstýnek, který má o mnoho vyšší finanční hodnotu. Stejně vzácný je náhrdelník od rodičů k 18. narozeninám. Pro mě to byla taková první odezva od rodičů že mi fandí v tom co dělám. Dali mi v bílém zlatě logo mojí značky bez toho aniž bych věděla že něco takového chystají a hrozně mě to dojalo. No a potom nosím na noze takový náramky pro štěstí a ty též nesundavám,“ uzavřela. Vandu jsme vyzpovídali na přestavení Antipearle Pearl Pierce Collection.

Související články