Herečka a dabérka Valérie Zawadská o sebe po šedesátce ráda dbá. Nemá ale v oblibě žádné salony, naopak se s radostí pustí do díla vlastníma rukama. „Když už o sebe začnu pečovat, tak sama. Proč bych měla někde vyhazovat tisíce za to, že mě nastříkají olejem?" sdělila serveru Lifee.cz herečka, která propůjčila hlas například sexbombě Sophii Loren.

Její metodu můžete doma vyzkoušet také vy. „Před lety mě kamarádka naučila jednu zásadní věc: do misky dáte sůl a zalijete ji olivovým olejem. Potom si vlezete do vany nebo do sprchy a celé tělo si tou solí s olejem natřete. Pak už stačí jenom spláchnout teplou vodou," popsala proces, který dokáže pleť prozářit a dodat jí potřebnou vláčnost.

Legendární okurková maska slaví stále úspěch

Do ledničky si pro svůj oblíbený kosmetický produkt chodí také herečka Jana Švandová, a to i přesto, že se jinak raději svěří do rukou odborníkům.  „Nejsem fanouškem žádných babských rad ani vychytávek. Pleťové masky si kupuji na základě doporučení dermatoložky," vysvětlila herečka s tím, že v mládí vyzkoušela ledacos.

Na jednu takovou proceduru ale nedá dopustit dodnes. „Jako mladá jsem si dělala jogurtové nebo okurkové masky. Dodnes, když připravuji okurku, tak si ji při vaření dám na čelo a pod oči, to ano," přiznala s úsměvem dáma, které by její věk nejspíš jen tak někdo nehádal.

Petru Černockou si televizní diváci jistě pamatují jako legendární Dívku na koštěti. Něco málo z čarodějnického umění jí nejspíš zůstalo dodnes, protože na pleť používá osvědčený trik, který možná vyžaduje trochu odvahy.

V jednoduchosti je krása

“Sádlo, o tom mi teď nedávno vyprávěla sousedka – stará dáma, která vypadá naprosto fantasticky. Proto jsem jí položila otázku, kterou většinou kladou lidé mně, tedy jak to dělá. A ona si prý sama vyškvaří sádlo,” práskla na sebe herečka a zpěvačka s tím, že tuto babskou radu sama vyzkoušela. Z konvenčních kosmetických produktů má jen jenoho oblíbence, kterému je prý věrná již roky.

“Na obličej, na ten jedině tu starou dobrou Indulonu. To je prostě závislost. Funguje to a dokonce vím o lidech, kteří měli drobné problémy s kůží, ekzémy, a na to je také výborná,” řekla Petra Černocká pro Lifee.cz.

Související články