Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Václav Postránecký ve sklepě skrýval před rodinou poklad, prozradil jeho syn

Václav Postránecký
Václav Postránecký
Zdroj: Profimedia
Václav Postránecký

Václav Postránecký (†75) podlehl vážné nemoci, v srdcích rodiny i fanoušků ale žije dál. Rodina se sešla u vína a prozradila, co jim po sobě otec zanechal. 

Ze všech sil 

Václav Postránecký patřil k nejoblíbenějším hercům u nás. Poslední roky ale chřadnul a hubnul. Mohla za to rakovina jícnu. Boj s ní bohužel prohrál. Dlouho se spekulovalo, že herec svádí boj s nemocí, ale on vše popíral. Do poslední chvíle hrál a nechtěl se vzdát své milované práce. Veřejnost neměla tušení, že se potýká s tak vážnými problémy. 

Po operaci z roku 2018 musel s pravdou ven. Docházel na chemorapie a na pohled nevypadal dobře. Psychika trpěla, ale Postránecký se léčil před kamerou. Natáčel Krejzovi a Prima Receptář. Po operaci, která se naštěstí obešla bez komplikací, svitla naděje. Bohužel se jeho stav zhoršil a nemoc metastázovala do celého těla. S takovou diagnózou nemá člověk šance na přežit. 

Setkání 

Postránecký zemřel 7. května 2019. Rok od jeho smrti byl důvodem k setkání a vzpomínkovému večeru. K Mikulovu se sjela nejbližší rodina - manželka Helena a děti Vilém a Lucie. Společnost jim dělal producent Bobulí Tomáš Vican, který farmu a přilehlé vinařství vlastní. Václav Postránecký se před lety stal jejich kmotrem. 

Syn Vilém se ujal hlavního slova a celým večerem provázel. Několikrát měl slzy v očích. 

Herec byl vášnivým vinařem a doma ve sklepě ukrýval osmadvacet archivních lahví. Bylo to tajemství, které dokázal uhájit i před svou rodinou. Ta se o malém pokladu dozvěděla až při přebírání hercovy pozůstalosti. 

Třešinkou na dortu bylo půlnoční promítání posledního filmu, ve kterém se herec objevil. 3Bobule sklízí v kinech velké úspěchy a Postránecký ještě před svou smrtí namluvil několik pasáží. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky