Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jiný život díky Zátopkovi: Václav Neužil si během natáčení našel novou zálibu

Václav Neužil a Martha Issová
Václav Neužil a Martha Issová
Zdroj: Profimedia
Václav Neužil a Martha Issová

Václav Neužil si během natáčení nového českého snímku Zátopek sáhl na dno. Kvůli roli musel podstoupit náročný trénink anebo si také ostříhat vlasy. Díky Zátopkovi se mu ale také v lecčem změnil život. Oblíbil si například jednu aktivitu, kterou spousta lidí nenávidí. 

Jsou role, o kterých se říká, že přicházejí jen jednou za život. A možná to je i případ Václava Neužila, jež ve svém nejnovějším snímku ztvárnil legendárního atletika Emila Zátopka. Úkol to pochopitelně nebyl jednoduchý, Neužil však prokázal neuvěřitelné odhodlání a po hlavě se vrhl do náročného tréninků. Je více než jasné, že ujmout se takové role skrývá i mnohé obavy. 

Léta běhu

Legendární česká atlet Emil Zátopek vynikal hlavně v běhu, a proto se musel Václav Neužil pustit do náročného tréninku. Kvůli roli dokonce běhal několik let. „Absolvoval jsem intervalový trénink, který mimochodem před lety vymyslel a zavedl Emil Zátopek. Běhal jsem i delší tratě, osmi, desetikilometrové tratě. Absolvoval jsem kruhový trénink. A to všechno několik let. S pauzami, pochopitelně, protože film se odkládal,” prozradil Václav neužil pro Kafe.cz, jak probíhaly jeho přípravy na natáčení. 

„Byl to pro mě velký zážitek a cesta do sfér, kde bych se nikdy neocitl, nebýt toho, že hraju Emila Zátopka,” pochvaloval si ještě proces, který předcházel natáčení. Ten byl sice náročný, Neužil si z něj ale odnesl mnohé. 

Cesta do Emilovy duše

Přestože Neužil kvůli své životní roli sportoval mnohem více, než byl zvyklý, a během svých výkonů se leckdy dokonce přibližoval k samotnému Zátopkovi, atletika jej úplně nechytla. „Nepokračuji v ničem z toho, to bylo opravdu jen proto, abych se dostal do Emilovy duše, abych pochopil princip vytrvalostních běžců,” přiznal Neužil, avšak přiznal, že si z natáčení přece jen něco odnesl. 

„Běh v mým životě určitě zůstane, i když už ne v takové razanci, jako když jsem byl v tom největším zápřahu,” pochlubil se ještě Neužil s tím, co se díky filmu Zátopek stalo jeho zálibou. 

Václav Neužil si kvůli roli Zátopka zažil své:

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky