První větší zdravotní problém přišel pro Václava Neckáře v roce 2002. Při řízení auta ho postihla mozková mrtvice. Zapomněl texty ke svým písním a musel se znovu učit mluvit. Všechny překážky překonal a začal znovu koncertovat.

Pauza v koncertování

Jeho kabela Bacily od ledna až do odvolání zrušila všechna vystoupení. "Od 1. ledna 2024 skupina Bacily ruší do odvolání všechna svá vystoupení. Omlouváme se všem divákům, našim fanouškům a za vzniklé komplikace všem pořadatelům," uvedli v oficiálním prohlášení bratři Neckářovi. 

Vynechal například i plánované vystoupení na vzpomínkovém koncertě pro Naďu Urbánkovou.

Letošní rok se soustředí hlavně na regeneraci a odpočinek. Jeho plán mu překazil nepěkný pád.

Poslední zprávy o zdravotním stavu zpěváka fanoušky příliš nepotěšily. Neckář si při ošklivém pádu před dvěma týdny zlomil ruku. Zpěvák doma zakopl a upadl. Následky pádu podcenil. Lékařskou pomoc začal vyhledávat až poté, co u něj přetrvávaly velké bolesti. Operace naštěstí nebyla nutná.

O špatné pohyblivosti zpěváka promluvil před časem i jeho bratr. "Je to takový konstantní stav, který se nevyvíjí moc dobře. Je to prostě stáří, co se dá dělat, ty neduhy se na nás podepisují. Špatně se mu chodí a hodně odpočívá," prozradil Jan Neckář pro Extra.

Štěstí v neštěstí

Ani zranění Václava Neckáře nezastavilo v tom, aby dorazil na křest knihy Třetí setkání. Doprovod mu dělal jeho bratr Jan Neckář a herečka Jitka Zelenohorská.

"Lékaři říkali, že jsem si ji zlomil šikovně, čistě, nemuseli mě operovat," řekl pro Blesk zpěvák. "Rentgen ukázal, že to je zlomené těsně pod ramenním kloubem," přiblížil své zranění.

Fanoušky potěšil i na začátku dubna. Vyšel si na fotbalové utkání v Teplicích, kde se zrovna léčil v lázních. Oblíbený sport si užíval v hledišti.

„Vašek je u nás v lázních, jezdí sem pravidelně. Nyní je v Císařských lázních, a to od 2. dubna. Bude tu asi tři týdny, možná méně, protože odjíždí na sraz fanoušků. Před časem si poranil kotník, byla to šlupka. Od té doby se mu špatně chodí, léčí si ho do dneška. Nestojí se mu dobře, i chození mu dělá problémy," prozradil pro Deník MUDr. Jan Štěrba, primář Lázeňského domu Beethoven.

„Spoustu let tančil, dělal různé cviky, v tom byl skvělý. Jenže se v jeho věku i vinou toho začaly projevovat různé problémy s pohyblivostí. Proto při vystoupeních chodil pomaličku. A když k tomu přičteme mozkovou mrtvici, která ho před 22 lety postihla, je jeho stav složitý. Jenže Vašek je bojovník a je pozitivně naladěný," dodal.

Neckář v minulosti prodělal cévní příhodu. Kvůli ní si s sebou nesl dlouhodobé následky. Trpěl afázií a dlouhodobě ho ohrožuje i srdeční arytmie. Svým vystoupením naposledy potěšil fanoušky v listopadu na Českém slavíkovi.

Související články