Na sociální síti se objevila informace o zrušení Galakoncertu k 80. narozeninám zpěváka Václava Neckáře ve Zlíně, který se měl konat 8. 4. 2024.

„Od 1. ledna 2024 skupina BACILY ruší do odvolání všechna svá vystoupení. Omlouváme se všem divákům, našim fanouškům a za vzniklé komplikace všem pořadatelům,“ stojí v prohlášení skupiny Bacily, který sepsal bratr hudebníka Jan Neckář.

V oznámení je mimo jiné napsané, že zakoupené vstupenky lze vracet v místě jejich zakoupení a náhradní termíny tudíž žádné nejsou. Důvody zrušení ovšem Jan Neckář nezmínil, což vyvolalo diskuze, zda za tím náhodou nestojí zdravotní problémy legendárního zpěváka.

Václav Neckář zrušil prakticky všechna vystoupení kromě Narozeninového koncertu Rádia Blaník, který se koná příští rok v květnu na Konopišti.

Na svých stránkách ještě zpěvák inzeruje svůj poslední letošní koncert 19. prosince v Jeseníku a lístky jsou stále k dispozici. Z jakého důvodu tedy nedorazí na ostatní domluvené akce vysvětlil zpěvákův bratr na Instagramu.

„Ještě jednou, pro fanoušky: Vašek je v naprostém pořádku. Vašek a jeho bratr Jan a skupina Bacily ohlásili, že pouze si dávají pauzu od koncertování…,“ napsal Jan Neckář.

Václav Neckář letos oslavil osmdesátiny dvěma koncerty v pražském divadle Hybernia a pro velký úspěch měl přidat dubnový termín ve Zlíně.

Kromě toho letos Neckář zazpíval v červnu na festivalu Rock For People a v červenci v Ostravě na festivalu Štěrkovna. Několik samostatných koncertů pak odehrál i na Slovensku. Známý interpret byl na letošním vyhlášení Českého slavíka uveden do Síně slávy, kam ho uvedla jeho dlouholetá kamarádka Marta Kubišová.

Související články