Václav Kopta se ke koronaviru staví od začátku velmi zodpovědně a dokonce poslal lidem zlehčující pandemii ostrý vzkaz.

"Všichni kdo tvrdí, že Covid je virtuální manipulace, sloužící mocným tohoto světa k jeho ovládnutí, vzkazuju jediné: jste hlupáci a modlete se, aby se tenhle sekáč nepodíval také na vás! Všem ostatním přeju hodně zdraví a koptimismu!" napsal herec na svůj Instagram.

Kopta s fanoušky pravidelně komunikuje skrze sociální sítě a postěžoval si tam i na smutnou oslavu svých jmenin.

Koronavirus ho pořádně skolil

"Kdyby mi před rokem někdo předpověděl, že strávím svůj svátek s devatenáctkou (Covid-19 pozn. redakce) v posteli, asi bych ho promořil! Děkujeme za podporu a já za přání a gratulace!" ozval se Václav Kopta svým fanouškům.

Den poté slavila narozeniny jeho žena, které herec symbolicky popřál též přes Instagram. "Když si báječnou ženskou vezme báječnej chlap... Všechno nejlepší a zůstaň "pozitivní" - spolu to zvládneme!" napsal Kopta.

Ačkoliv je herec v domácí péči a nemusí být v nemocnici, dle svých slov již deset dní bojuje s vysokými horečkami!

Herec se vůbec necítí dobře

"Mimořádné hlášení: Svůj včerejší příspěvek jsem napsal z těchto (a žádných jiných) důvodů: zaprvé, je mi fakt zle, zadruhé mi do toho mi na Facebook kamarád pošle fundované vysvětlení, proč se tak děje - může za to Bill Gates a jakýsi Sóros, kteří za pomoci pandemie ovládnou planetu a testováním na Covid onanočipují světovou populaci. No, kdybych neměl už desátý den 39 horečky, tak se tomu zasměju. Víc mě vytočil příspěvek jiného přítele (kterého si vážím) který tvrdí, že Covid je virtuální manipulace, která všem světovým politikům umožní nastolit nový řád. Takže mi jako nic není? Ty propocené noci, ranní zimnice - to je vlastně jenom takový Matrix? Tak proto jsem to napsal, víte? O tom, že je současná situace plná restrikcí, omezení a zákazů, politicky zneužitelná - tak o tom žádná! Ale to se zdaleka netýká pouze nás! Ale to bych zabředl do politiky a to nechci. A víte proč? Nemám ji rád. Ozvu se až toho šmejda porazím! Buďte zdrávi. Konec hlášení!" napsal rozzuřený Kopta.

Herci se nelíbí jisté konspirační teorie ohledně covidu a proto popsal, jak sám nemoc prožívá.