Není to tak dávno, co Václav Klaus chodil na veřejnosti bez roušky a opakovaně porušoval pravidla zavedená vládou. Dokonce za to dostal i pokutu ve výši 10 tisíc Kč, což pro něj ale samozřejmě nejsou žádné peníze. Přesto se proti tomuto rozhodnutí odvolal.

Co na tom, že se v lednu producíroval na demonstraci mezi několika tisícovkami lidí bez ochrany nosu i úst a ještě se vesele fotografoval s ostatními účastníky. Podle něj nedělal nic špatného a nikdo nemá právo mu upírat jeho nárok na svobodu. Považoval se prostě za „rebela“.

Nedodržování nařízení a výsměch vládě

Jenže v polovině února se i on nakazil covidem a musel podstoupit léčbu i následnou karanténu, která mu skončila na začátku března. Pak ale, jak je jeho zvykem, usoudil, že dost bylo izolace, a začal se zase veřejně ukazovat a navštěvovat televizní pořady, kde mohl opět hlásat své rozumy.

Vadí mu například současné strany, které se spojují kvůli epidemii koronaviru. Vidí totiž v tomto kroku jedinou šanci, jak mohou uspět a unavené a naštvané voliče si získat. Chce, aby se spojily strany, kterým záleží na občanských svobodách. Jsou jimi SPD a Trikolóra, kterou mimochodem vede jeho syn. Varuje však před levicovými Piráty, které považuje za chudáky.

Ze situace, ve které se nyní Česká republika nachází, obviňuje vládu a říká, že se s tím musí něco dělat. Vyzdvihuje, že i přes veškerá opatření patří naše země mezi pandemií nejvíce ohrožené na světě. Lidé prý nemají ve vládu důvěru, nařízení se jim příčí a chtějí návrat k normálu, který by jim on sám rád dopřál.

Velký návrat do politiky

„Vyzýváme všechny, kteří sdílejí náš pohled a kterým není lhostejný osud naší země, aby se pokusili domluvit a táhnout za jeden provaz. Aby představitelé nejrůznějších politických i občanských seskupení v nadcházejících volbách nedopustili propadnutí hlasů svých stoupenců,“ napsal Klaus ve svém prohlášení.

Sám také v televizní debatě řekl, že pokud se tak nestane a síly nespojí vhodné politické subjekty nebo se neobjeví nová politická strana, které by důvěřoval, dluží prý lidem svůj návrat do politiky. Denně mu prý chodí stovky prosebných mailů s žádostmi o pomoc.