Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

V. Klaus po koronaviru: Pokud se něco nestane, dluží lidem návrat do politiky

Václav Klaus
Václav Klaus
Zdroj: Profimedia
Václav Klaus

Václav Klaus je jedním z těch, kdo koronavirus od začátku zlehčovali, odmítal nosit roušky a těm, kteří dodržovali pravidla, se veřejně vysmíval. Jenže pak se nakazil, a i když nic veřejně nepřiznal, ví se, že ho přestal považovat za obyčejnou chřipečku. Po skončení karantény se dokonce nechal slyšet, že pokud se nenajde nějaká nová politická strana, se kterou by souzněl, nevylučuje možnost, že se opět vrátí do vrcholové politiky.

Není to tak dávno, co Václav Klaus chodil na veřejnosti bez roušky a opakovaně porušoval pravidla zavedená vládou. Dokonce za to dostal i pokutu ve výši 10 tisíc Kč, což pro něj ale samozřejmě nejsou žádné peníze. Přesto se proti tomuto rozhodnutí odvolal. 

Co na tom, že se v lednu producíroval na demonstraci mezi několika tisícovkami lidí bez ochrany nosu i úst a ještě se vesele fotografoval s ostatními účastníky. Podle něj nedělal nic špatného a nikdo nemá právo mu upírat jeho nárok na svobodu. Považoval se prostě za „rebela“.

Nedodržování nařízení a výsměch vládě

Jenže v polovině února se i on nakazil covidem a musel podstoupit léčbu i následnou karanténu, která mu skončila na začátku března. Pak ale, jak je jeho zvykem, usoudil, že dost bylo izolace, a začal se zase veřejně ukazovat a navštěvovat televizní pořady, kde mohl opět hlásat své rozumy.

Vadí mu například současné strany, které se spojují kvůli epidemii koronaviru. Vidí totiž v tomto kroku jedinou šanci, jak mohou uspět a unavené a naštvané voliče si získat. Chce, aby se spojily strany, kterým záleží na občanských svobodách. Jsou jimi SPD a Trikolóra, kterou mimochodem vede jeho syn. Varuje však před levicovými Piráty, které považuje za chudáky.

Ze situace, ve které se nyní Česká republika nachází, obviňuje vládu a říká, že se s tím musí něco dělat. Vyzdvihuje, že i přes veškerá opatření patří naše země mezi pandemií nejvíce ohrožené na světě. Lidé prý nemají ve vládu důvěru, nařízení se jim příčí a chtějí návrat k normálu, který by jim on sám rád dopřál.

Velký návrat do politiky

„Vyzýváme všechny, kteří sdílejí náš pohled a kterým není lhostejný osud naší země, aby se pokusili domluvit a táhnout za jeden provaz. Aby představitelé nejrůznějších politických i občanských seskupení v nadcházejících volbách nedopustili propadnutí hlasů svých stoupenců,“ napsal Klaus ve svém prohlášení.

Sám také v televizní debatě řekl, že pokud se tak nestane a síly nespojí vhodné politické subjekty nebo se neobjeví nová politická strana, které by důvěřoval, dluží prý lidem svůj návrat do politiky. Denně mu prý chodí stovky prosebných mailů s žádostmi o pomoc.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky