Tvrdil, že si musíme vytvořit imunitu přirozeně. Hlásal, že opatření mají zničující efekt na naše životy. Exprezident Václav Klaus patřil mezi největší popírače toho, že je třeba covid řešit pomocí roušek a opatřeními.

„Teď nám slibují, že nás zachrání nějaká zázračná vakcína, když se jí všichni necháme proočkovat. Myslím, že je třeba jasně říci, že žádná zázračná vakcína neexistuje. Páni doktoři, kteří přede mnou mluvili, říkají, že si všichni kontaktem s nemocí musíme vytvořit přirozenou imunitu,“ tvrdil na demonstraci proti opatřením.

Tak dlouho nedodržoval opatření, až se sám nakazil

Nakonec se covidem-19 sám nakazil. Informoval o tom portál Lidovky.cz s odkazem na Petra Macinku, mluvčího Institutu Václava Klause.

„Po zhruba půlhodinovém vyšetření v Ústřední vojenské nemocnici se přesunuje do domácí léčby,“ uvedl Macinka.

„18. listopadu jsem řekl: ‚Nikomu nic zlého nepřeji, ale obávám se, že v případě nějakých komplikací exprezidentovi lékařskou péči neposkytne Institut Václava Klause.‘ Přeji mu brzké uzdravení, ale náklady na péči bych mu s chutí naúčtoval,“ napsal na Twitter ministr vnitra Jan Hamáček.

Václav Klaus je momentálně v domácí léčbě

„Přeji bývalému prezidentovi lehký průběh a prosím všechny o nošení ochranných prostředků. Rebelie proti opatřením na rozdíl od testů nemá pozitivní výsledky,“ uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček.

Můžeme jen hádat, zda Klaus svůj postoj ke koronavirové krizi změní, nebo ne. Dá se vytušit, že ano. Není rozhodně jediným popíračem, kterého covid nakonec dostihl. Léčit se musel bývalý prezident Spojených států Donald Trump, brazilský prezident Jair Bolsonaro nebo britský premiér Boris Johnson.