Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Utajený šéf: Jak se daří majiteli hotelu od natáčení a koho musel propustit

Utajený šéf
Utajený šéf
Zdroj: Reprofoto Nova plus
Utajený šéf

V prvním díle reality show Utajený šéf vystupoval Lukáš Pytloun. Majitel hotelové sítě se převlékl za řadového zaměstnance a zjišťoval, jak se jeho personál chová v nepřítomnosti ředitele. Jak se hotelu daří po dvou letech od natáčení?

„Vzpomínám na to hezky. Bylo to náročné, ale člověk si pamatuje jen hezké momenty. Byl jsem mile překvapený, jak personál reagoval, že jsem to byl já v tom přestrojení. Celé mě to posunulo někam dál,“ přiznal samotný Pytloun pro Nova plus.

„Napsala mi spousta lidí a neměl jsem žádnou negativní reakci. Splnilo to moje očekávání, protože jsem si říkal, proč by mě lidi hejtovali. Dělám to srdcem. Líbí se mi ten obor a jsem spokojený,“ popisoval Pytloun, co dobrého mu reality show přinesla.

Práce v utajení

„Jako první jsem se zaměřil na management. Chtěl jsem, aby byl více empatický a dokázal komunikovat. Hlavně aby nepoužíval mě jako strašáka, ale spíš říkali: pojďme najít cestu, jak to udělat a překvapme Lukáše,“ pokračoval.

„Obával jsem se, aby to zaměstnanci nebrali jako zradu. Že jsem snad přišel pokoutně v přestrojení, abych je nějak nachytal nebo načapal. To se naštěstí nestalo. Zaměstnanci se semkli a firma se posunula o rok nebo o dva dopředu v tom čase,“ raduje se majitel.

Práce číšníka mu příliš nešla

Tým je podle něho daleko lepší a je to jistě i jeho přístupem. Pořad ho prý změnil. Více své zaměstnance chválí a dává najevo emoce. Dřív, když byl potěšen, tak nic neřekl, ale teď už je všechno jinak. Chválí jako o život.

„Moje rodina na začátku byla proti. Já jsem nechtěl, aby v pořadu byly moje děti. S odstupem času to moje žena hodnotí velice dobře. Ona se bála, že zaměstnanci to budou brát jako podvod a já z toho vyjdu jako brutální kapitalista,“ smál se Pytloun.

V přestrojení ho téměř nikdo nepoznal

„Občas se stalo, že mi někde vyjel port nebo se mi odloupla paruka,“ přiznává problémy při natáčení. Při falešném pohovoru před kamerou dokonce řekl svoje pravé příjmení, což bylo samozřejmě omylem. Servírka si toho ale nevšimla.

„Byl jsem za člověka na okraji společnosti. Měl jsem smrdět potem, takže mě ten štáb ještě trochu nasmrděl, aby to bylo stoprocentní,“ přiznává. Ne pro všechny však mělo natáčení dobrý konec. „Ve špatném jsme se rozešli s hlavní pokojskou Štěpánkou. Tomáš z kuchyně šel dělat mimo obor. Potvrdilo se mi, že firma stojí na lidech, kteří jsou na nejnižších pozicích,“ říká dnes pokorně Pytloun.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky